Moksleiviai kūrė ekslibrisą

2018-09-19

Rugsėjo 13 dieną Tyrulių skyriaus mokiniai su mokytoja Olga Batvenkova ir Tyrulių bibliotekos bibliotekininke Saule Remeikiene dalyvavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Knygos grafikos centro edukacinėje programoje ,,Vienas atspaudas".  Edukatorė, vyresnioji metodininkė Lolita Putramentienė vaikams pasakojo apie ekslibriso atsiradimą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Senojo laikais, supažindino su monotipija – spaudos technologija, kurią taikant yra padaromas tik vienas atspaudas. Vėliau edukacinės programos dalyviai kūrė po vieną unikalų ekslibriso atspaudą monotipijos technika. Kurdami įgijo žinių ir įgūdžių, kaip elgtis su dažais, įrankiais, suvokė šios specifinės grafikos technikos savybes, susipažino, kas tai yra ekslibrisas.

ū9 ū10

daugiau

Tyrulių bibliotekoje vyko popietė „Po giminės medžiu“

2018-09-13

Šiltą rugsėjo 7 dienos popietę į Tyrulių biblioteką rinkosi miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojai. Visi skubėjo į susitikimą su kraštiete rašytoja Virginija Galinauskaite-Mačiuliene. Dauguma susirinkusiųjų – pagyvenę žmonės, kuriems svarbus savas kraštas, jo šaknys. Į susitikimą atvyko ir keletas buvusių rašytojos klasės draugų bei buvusi jos auklėtoja.

1š 2š

daugiau

Pakalniškių bibliotekoje vyko garsiniai knygų skaitymai „Vasaros rytmetėliai su knyga“

2018-09-12

Per visą vasarą, kiekvieną šeštadienį, Pakalniškių kaimo bibliotekos mažieji skaitytojai buvo kviečiami į garsinius knygų skaitymus „Vasaros rytmetėliai su knyga“. Šiuose skaitymuose dalyvavo ne tik gyventojai, bet ir vaikučiai, atostogaujantys pas senelius kaime, atvykę iš įvairių Lietuvos vietovių.

1 (1) (1) 2 (1) (1) 3 (95) 4 (51)

RAUDONDVARYJE – palydos į mokyklą

2018-09-10

Rugpjūčio 30 dieną Raudondvario bibliotekoje tradiciškai vyko šventė būsimiems pirmokams ,,Tuoj varpeliai suskambės“. Šiais metais į mokyklą buvo palydėti du būsimi pirmokai.

raudondvaris1 raudomdvaris2

„Skaitymo pievelėje“ – garsinis skaitymas Šeduvos globos namų gyventojams

2018-08-30

Jau trečius metus įgyvendinamas projektas, vasaros skaitymo iššūkis – „Vasara su knyga“, kurio metu po Lietuvą keliauja „Skaitymo pievelės“. Šeduvos globos namuose svečiavosi Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojai, kurie vedė renginį „Skaitymo pievelės“. Jį organizuoja apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projektu siekiama skatinti visuomenę, jautrias socialines grupes domėtis literatūra, skaitymu.

1  2.jpggg 3 (93)

Skaitymo savaitė Vainiūnų bibliotekoje

2018-07-31

Liepos 16–20 dienomis Vainiūnų biblioteka kartu su Pakiršinio vaikų dienos centru organizavo bendrą renginį, skirtą skaitymo puoselėjimui. „Skaitymas – štai geriausias mokymasis. Sekti didžio žmogaus mintis – visų įdomiausias mokslas“, – rašė A. Puškinas. Įprasminant šio didžio žmogaus mintis, Vainiūnų bibliotekoje buvo paskelbta Skaitymo savaitė.

'1 '2 3 (91)