„Apie ką kuždasi knygelės“

Popietės metu

Vasario 4 dieną Baisogalos bibliotekoje vyko renginys ,,Apie ką kuždasi knygelės“, skirtas Metų knygų rinkimams.

Į svečius atvyko Pakiršinio mokyklos 3 klasės mokiniai, mokytoja Daiva Kaupienė. Vyresnioji bibliotekininkė Viktorija Golcienė papasakojo apie Metų knygos rinkimus, kartu su vaikais apžvelgė visas penkias vaikų kategorijoje siūlomas knygas. Pirmoji aptarta knyga – Ramintos Baltrušytės „Kalvėnų miesto paslaptis“. Vaikai šią knygą jau buvo visi perskaitę, todėl vyko turininga diskusija. Kalbėjomės ir apie Birutės Marcinkevičiūtės knygą „Gėlininkė“ – romantišką apysaką apie gėlininkę Lėją, mokančią kalbėtis su gėlėmis. Vartydami šią knygą, vaikai ypač susidomėjo iliustracijomis. Ramunės Savickytės knyga „Adelės dienoraštis. Ruduo“– apsakymas, parašytas ketvirtokės dienoraščio forma. Vaikai nusprendė, kad knygos iliustracijas norėtųsi nuspalvinti, o pačią pasakojamą istoriją paversti įdomesne. Parodžius Rimvydo Stankevičiaus knygą „Pūgos durys“, pokalbio dalyviai liko sužavėti dailininko Šarūno Leonavičiaus piešiniais. Tomo Dirgėlos knygą „Apie raganą Šiokiątokią“ aptarėme tik trumpai, nes į svečius laukiame atvykstant paties autorius.
Renginyje mokiniai paraginti skaityti dar neskaitytas knygeles ir už labiausiai patikusią balsuoti interneto svetainėje, elektroniniu paštu ar paštu. Iš vaikų kalbų ir greito žodinio balsavimo ryškėjo, kad jų favoritės – Tomo Dirgėlos knyga „Apie raganą Šiokiątokią“ ir Rimvydo Stankevičiaus – „Pūgos durys“.

Baisogalos bibliotekos informacija ir nuotraukos