Aukštelkų bibliotekai – 70 metų

Jubiliejinis renginys sukvietė daug kaimo gyventojų, svečių

Kovo 3 d. Aukštelkų biblioteka krašto žmones sukvietė į savo 70 metų jubiliejaus šventę „Laiko, žmogaus ir žodžio sąskambiai“.

Jau nuo 2014 metų ši biblioteka dirba gerose, suremontuotose patalpose mokyklos pastate, tačiau renginys organizuotas mokyklos salėje, kad sutalpintų visus svečius ir dalyvius, kurių susirinko tikrai daug. Aukštelkiečiams buvo džiugu, jog į bibliotekos iškilmes atvyko ir rajono Savivaldybės meras Antanas Čepononis, kurį atlydėjo Seimo nario Vytauto Juozapaičio patarėjas Mantas Poškus.

Šventinė nuotaika tvyrojo išpuoštoje salėje, susirinkusiųjų kaimo žmonių veiduose. Atėjusieji galėjo pavartyti fotoalbumą su nuotraukomis iš bibliotekos gyvenimo, lankstinuką, išleistą bibliotekos 70-ajam jubiliejui.

Renginį vedė filialo vyresnioji bibliotekininkė Indrė Judeikevičienė ir literatė aukštelkietė Rasa Jurgulienė. Jos šventę pradėjo jausmingomis eilėmis. Po to filialo vyresnioji bibliotekininkė išsamiai pristatė savo biblioteką, panaudodama kompiuterines technologijas, įgarsintas skaidres, senas nuotraukas. Taip apžvelgta bibliotekos istorija nuo pat 1946 metų, kuomet tuometinio ūkininko Petro Lapinsko name buvo įkurtas klubas-skaitykla, vadovaujamas Elenos ir Antano Veršnickų šeimos narių. Įdomu buvo išgirsti, kad ir tada lankytojai skaitydavo laikraščius, kad vykdavo jaunimo pasilinksminimo vakarai, paskaitos, kad šis klubas-skaitykla 1949 metais pavadintas biblioteka. Jubiliejinės šventės dalyviai išgirdo visų bibliotekos darbuotojų pavardes, sužinojo, kuo išsiskyrė kiekvieno jų veikla. Pavyzdžiui, klubui-skaityklai vadovavusi Aniceta Mekaitė-Morozova buvo subūrusi jaunimą į saviveiklą, įkūrė dramos būrelį. 1958 metais bibliotekoje, persikėlusioje į ūkininko Alekso Meko gyvenamąjį namą, darbavosi Zita Krikštopaitė-Steponavičienė, kuri kartu buvo ir šokių kolektyvo vadovė. Nuo 1959-ųjų bibliotekai vadovavusi Zinaida Greičienė rengdavo pokalbius apie knygas, ruošdavo minėjimus. Bene labiausiai ir jaunimą, ir vyresniuosius į biblioteką traukdavo čia vykdavę meno bei sporto užsiėmimai. 1964 metais biblioteka įsikūrė dviejų aukštų naujai pastatytame name. Ten dirbusi Alfreda Onaitienė įsteigė 5 kilnojamąsias bibliotekėles, sudarė bibliotekos fondo katalogus.