Viktorina „Žinių malūnas“

Nuotrauka prisiminimui su ragana Šiokiatokia

Šeduvos miesto ir Alksniupių kaimo bibliotekos kovo 18 dieną suorganizavo viktoriną „Žinių malūnas“, skirtą Bibliotekų metams.

Renginys vyko Šeduvos miesto bibliotekoje, kur susitikę Šeduvos gimnazijos ketvirtokai (mokytoja Aušra Poškienė) ir Alksniupių pagrindinės mokyklos ketvirtokai (mokytoja Jadvyga Dzimidaitė) galėjo pasitikrinti savo žinias apie daugelį dalykų: Lietuvos istoriją, rašytojus, apie perskaitytas knygas bei įvairius knygų veikėjus.

Renginio pradžioje vaikams paaiškinti Bibliotekų metų, kuriais Seimas paskelbė 2016-uosius, tikslai, esmė. Taip pat papasakota apie knygos atsiradimą, ant ko buvo rašomos pirmosios knygos, kada ir kur atrasta popieriaus gamyba, kada ir kas parašė pirmąją lietuvišką knygą, apie skaitymo reikšmę ir svarbą. Viktorinos metu dalyvius aplankė netikėta viešnia – ragana Šiokiatokia. Ji padėjo vaikams atsakyti į klausimus, paskui visus išbūrė savo stebuklingomis kortomis ir dalijo autografus. Viktorinos rezultatai nudžiugino, nes komandų žinios buvo puikios, todėl bibliotekininkės visus dalyvius pavaišino saldžiais prizais.

Almina Šereivienė,
Alksniupių filialo vyresnioji bibliotekininkė