„Vasaros rytmetėliai“ Pakalniškiuose

„Vasaros rytmetėliuose“ gaminome rėmelius

Rugpjūčio mėnesį Pakalniškių filiale vaikai rinkosi į „Vasaros rytmetėlius“ skaityti knygelių.

Rugpjūčio 13 dieną jie skaitė įvairių autorių eiles apie vasarą, atostogas. Po to visi kartu perskaitėme Kazio Binkio poemėlę „Atsiskyrėlis Antanėlis“ apie berniuką, kuris nemėgo draugauti su kitais vaikais. Vėliau, panaudodami senus spalvingus žurnalus, gaminome rėmelius.

Rugpjūčio 20 dieną vaikai bibliotekoje skaitė eilėraščius, skirtus rudeniui, rugsėjo 1-ąjai. Taip pat perskaitėme dar vieną Kazio Binkio poemėlę „Dirbk ir baiki“ apie berniuką Dominyką, kuris nepabaigdavo savo pradėtų darbų. Kadangi atostogos jau ėjo į pabaigą, renginio dalyviams buvo pasiūlyta nuspalvinti varpelius, skirtus rugsėjo 1-ajai.

Susirinkę rugpjūčio 27-osios šeštadienį vaikai buvo pakviesti skaityti Kazio Binkio pasaką „Baltas vilkas“. Po to jie gavo užduotėlę atspėti įvairių medžių lapus. Taip, artėjant rudeniui, kada gelsta ir nukrenta lapai, susipažinome net su 20 rūšių medžių lapais. Geriausias šios srities žinovas pasirodė esąs būsimasis ketvirtokas Žilvinas Leščinskas. O kadangi susirinkome į „Vasaros rytmetėlius“ paskutinį kartą, buvo apdovanoti vaikai, kurie dalyvavo „Vasaros skaitymo iššūkyje“. Dovanėlė įteikta būsimajai penktokei Aivai Baslerytei, kuri pagal pateiktas užduotis pirmoji perskaitė visas dešimt knygelių. Susirinkę vaikai vaišinosi saldumynais, dalijosi prabėgusių atostogų įspūdžiais.

Ramutė Smailienė,
Pakalniškių filialo vyresnioji bibliotekininkė