Seminaras Pakalniškių bibliotekoje

dailininkės pamokos vaikams

Rugsėjo 28 dieną į Pakalniškių kaimo biblioteką pas jaunuosius skaitytojus atskubėjo dailininkė Sigutė Ach, nešina lagaminais, kuriuose slėpėsi įvairios edukacinės priemonės: teptukai, paletės ir tikri dailininkų dažų rinkiniai. Viešnia čia surengė seminarą.

Seminaro pradžioje vaikai pažiūrėjo edukacinį filmuką apie spalvas, tapybą ir originalią „sigutišką“ piešimo techniką. Paskui  turėjo galimybę tai, ką matė ekrane, pabandyti įgyvendinti patys. Visi susikaupę liejo akvareles, kūrė originalius, vienetinius spalvingus piešinius, kuriuose galima įžvelgti daugybę gražių dalykų, įvairių personažų, gamtos vaizdų. Menininkė skatino vaikus eksperimentuoti, drąsiai reikšti savo mintis tiek vaizdais, tiek žodžiais, visada turėti savo tvirtą nuomonę, nebijoti ją išsakyti, bet kartu  gerbti ir kito žmogaus įsitikinimus, visada ir visur būti tolerantiškus ir būtinai, būtinai skaityti knygas.

Dailininkės surengtame seminare dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos III–V klasių mokiniai su mokytojomis Ramune Malatokiene ir Lina Mikalauskiene. Dailininkei už surengtą seminarą dėkojo Pakalniškių pagrindinės mokyklos direktorė Asta Varkulevičienė, mokiniai ir visa kaimo biblioteka.

Ramutė Smailienė,
Pakalniškių filialo vyresnioji bibliotekininkė