Pamokyk mane – pamokysiu tave

Mergaitės mokė senjores kompiuterinio raštingumo

Siekiant suburti įvairaus amžiaus kaimo gyventojus, rugsėjo 29-osios popietę Šniūraičių bibliotekoje suorganizuotas praktinis užsiėmimas jaunimui  ir senjorams „Pamokyk mane – pamokysiu tave“. Jaunieji bibliotekos skaitytojai pakvietė vyresniuosius pasimokyti dirbti prie kompiuterio, susipažinti su socialiniais tinklais. Parodė, kaip reikia susikurti el. paštą, pateikti bet kokią paiešką, kaip naudotis el. paslaugomis. Paskui pamokė rankdarbių meno – gamino snaiges iš popieriaus.

Senjorės moterys mergaitėms aiškino, kaip seniau buvo gaminamas sviestas, parodė, kaip buvo verpiami siūlai. Senjorai vyrai vaikinukus pamokė kaltuku kalti medį, saugiai įkalti vinį, sutaisyti buities prietaisą. Papasakojo, kaip tai darydavo senoliai, kokius naudodavo įrankius.

Gražus jaunimo ir senjorų  bendravimas neprailgo: senjorėms patiko padirbėti prie kompiuterio, o su senjorų pagalba prie bibliotekos ant nupjautų medžių buvo iškaltas užrašas ,,Mus jungia kartų parkas“ .

Bibliotekoje kvietė paroda  ,,Puodelis dabar ir anksčiau“.

Aušra Zaturskienė,
Šniūraičių filialo vyresnioji bibliotekininkė