Pirmokų popietė Grinkiškyje

Rugsėjo  27 d.  grinkiškiečiai pirmokai ir jų mokytoja Gražina Lipeikienė buvo pakviesti į knygų karalystę – biblioteką. Gimnazijos bibliotekininkė supažindino mažuosius lankytojus su bibliotekoje esančiomis knygelėmis, papasakojo apie jas. Mokiniams paaiškinta, kaip reikia elgtis atėjus į biblioteką, kaip išsirinkti knygą, tapti skaitytoju, kodėl knygelės lentynose sudėtos tam tikra tvarka.

Po to jaunieji skaitytojai buvo pakviesti susipažinti ir su miestelio biblioteka. Pravėrus duris, visus pasitiko beverkianti, suplėšyta, vaikų nuskriausta Knyga (bibliotekininkė Virginija Urbonavičienė). Šis personažas skundėsi, kad ją, Knygą, buvusią gražią, švarią, negeri vaikai suplėšė, ištepė, pripaišė, ir dabar jos niekas nebenori skaityti.  Knyga kvietė pasižiūrėti ir į kitas vaikų nuskriaustas knygeles. Pirmokai apžiūrėjo suplėšytas knygas, po to – ir naujų knygučių parodėlę, džiaugėsi, kad pastarosios tokios gražios. Miestelio bibliotekininkė patarė, kaip saugoti knygas, mokė, kaip, atsitikus nelaimei, jas  „gydyti“.

1 klasės mokiniai, kad taptų tikrais bibliotekos skaitytojais, kartu su gimnazijos bibliotekininke Danute Daukniene perskaitė „Pasižadėjimą“. Po priesaikos mažieji lankytojai pakviesti suvaidinti  pasaką „Šimto zuikių piemuo“. Popietės pabaigoje visus dalyvius bibliotekininkės pavaišino saldainiais.

Mažieji liko patenkinti viešnage bibliotekoje. Tikimės, kad jie ilgai prisimins šį renginį, pirmąją pažintį su biblioteka ir  būtinai dar ne kartą pravers jos duris.

Grinkiškio filialo informacija ir nuotraukos