Susitikimas Raudondvario bibliotekoje

Aksinijos Gulbinienės nuotrauka Į biblioteką atvykęs Algimantas Daubaras susirinkusiesiems papasakojo daug įdomaus apie save, lėktuvus ir sklandytuvus

Spalio 6 dieną Raudondvario bibliotekoje svečiavosi Šiaulių aeroklubo atstovas, lakūnas-instruktorius Algimantas Daubaras. Renginys, skirtas Bibliotekų metams, suorganizuotas tęsiant susitikimus su įdomiais šios apylinkės žmonėmis (Šiaulių aeroklubas įsikūręs visai šalia Raudondvario gyvenvietės).

Svečias papasakojo, kad kilęs iš Radviliškio rajono, baigęs Rygos civilinės aviacijos mokyklą ir Kijevo civilinės aviacijos inžinerinį institutą. Dirba Zoknių oro uoste radionavigacijos ir ryšių inžinieriumi,  nuo 1988 metų yra Šiaulių aeroklubo lakūnas-instruktorius. Skraidyti pradėjo nuo 1979 metų, įvairių tipo lėktuvais ir sklandytuvais skraidė daugiau kaip 4500 valandų. Ilgą laiką buvo Šiaulių aeroklubo vadovas.

Jis pas raudondvariečius atvažiavo su dovanomis: atvežė  žurnalų „Aviacijos pasaulis“ ir Vytauto Skripkausko knygą „Aviacija Šiaulių krašte“. Svečias susitikime parodė ir knygą „Nuostabi šalis“ –  fotografijų albumą apie Lietuvą . Ji rengta 8 metus, joje užfiksuoti 4 metų laikai, ją rengiant atlikta 150 skrydžių, sudėta 350 įspūdingų kadrų. Popietės svečias dalyvavo kuriant šią knygą.

Vaikams ir suaugusiesiems buvo įdomu klausytis pasakojimo apie  lėktuvus, kokie jie yra,  į kokį aukštį gali kilti, kada reikia atskiro leidimo, jei norima kilti aukščiau, kokiomis trajektorijomis skraido, taip pat apie sklandytuvus, kokių sąlygų jiems reikia, norint ore išsilaikyti iki 5-6 valandų. Algimantas Daubaras atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Norinčiuosius daugiau ir išsamiau sužinoti apie lėktuvus, sklandytuvus, pažiūrėti iš arčiau, kaip jie atrodo, pakvietė apsilankyti šalia esančiame Šiaulių aeroklube.

Dara Bagušienė,
Raudondvario filialo vyresnioji biblioteklininkė