Edukacinė pamoka bibliotekoje

Edukacinės pamokos dalyvės jautėsi ir stilingos ir matomos

Spalio 7 dieną Baisogalos filialo vyresnioji bibliotekininkė Viktorija Golcienė susitiko su gimnazijos 6 klasių moksleiviais. Jiems pristatytas projektas ,,Saugus eismas bendruomenėse“.

Edukacinėje pamokoje kalbėta apie atšvaitą. Atšvaitas – tai pigiausia priemonė sauganti pėsčiųjų ir dviratininkų gyvybes. Paminėta, kad ypač dabar, rudenį, kada ilgėja tamsusis paros metas, labai svarbu turėti ir taisyklingai nešioti atšvaitus ar dėvėti drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Pabrėžta, kad esant tamsai arba blogoms oro sąlygoms, dėvėti atšvaitą privalu. O  dėl didelės atšvaitų įvairovės jis gali būti puikiai pritaikomas kaip stiliaus dalis.

Bibliotekininkė pristatė, kokie gali būti atšvaitai ir kaip taisyklingai juos pritaikyti. Moksleiviams buvo žinomi populiariausi visuomenėje atšvaitai: atšvaitas juostelė ir atšvaitas pakabukas. Vaizdžiai parodyta, kaip juos reikia pritaikyti, kad būtume saugūs. Aptarti ir atšvaitai lipdukai, atšvaitai žaisliukai, magnetiniai atšvaitai.  Daugiausia dėmesio sulaukė atšvaitinis siūlas ir purškiamas atšvaitas. Moksleiviai panoro išbandyti purškiamą atšvaitą ant rankų ir būti matomais. Po to diskutuota, kur panaudojama šviesą atspindintys elementai. O panaudojimas įvairus: sportiniams krepšiams, rankinėms, kepurėms, skėčiams, drabužiams, batams, diržams, apykaklėms, liemenėms.

Pamokos pabaigoje mokiniai pabandė stilingai pritaikyti atšvaitus ir tapti modeliais. Tai buvo  pirmas žingsnelis į kitą renginį – madų šou.

Edukacinė pamoka parodė, kad tokių užsiėmimų reikia kuo daugiau, nes visada prasminga atnaujinti žinias.

Baisogalos bibliotekos informacija ir nuotraukos