Popietė apie sveiką gyvenseną

Gitana Šiaulienė su linksmuoju moliūgu

Šeduvos miesto bibliotekoje įvyko popietė „Geriausias vaistas – Jūs  pats“. Renginyje dalyvavo sveikos gyvensenos propaguotoja Gitana Šiaulienė. Ji yra šios bibliotekos skaitytoja, pagalbininkė, organizuojant renginius. Tai žmogus, spinduliuojantis gėrį, šilumą, jai būdingas supratingumas, išmintis, tolerancija.

Gitana bibliotekos skaitytojus supažindino su literatūra, kuria remiasi, propaguodama sveiką gyvenseną. Ji buvusi miestietė, atsikėlė į vienkiemį, kad būtų arčiau gamtos. Svajonė gyventi prie vandens telkinio ir maudytis ištisus metus išsipildė.

Svarbiausia žmogui neskubėti gerti tablečių, o ieškoti priežasties, dėl ko skauda vieną ar kitą kūno dalį. Vaistas tik trumpam gali pašalinti skausmą, o priežasties jis negydo, patarinėjo viešnia popietės dalyviams. Kalbėdama ji rėmėsi budizmu; jai didelis autoritetas Dalai Lama, nors  sakosi daugiausia tikinti gamta, jos dėsniais. Didžiausia vertybe pripažįsta meilę žmogui, ko šiuolaikiniame pasaulyje labiausiai trūksta.

Popietės dalyviai dalijosi savo mintimis, ką mano apie sveiką gyvenimo būdą, kaip stengiasi sveikai maitintis, prasmingai ilsėtis, pagal galimybes sportuoti.

Bibliotekoje buvo parengta knygų paroda „Geriausias vaistas – Jūs pats“.

Šeduvos filialo informacija
Astos Tamošiūnienės nuotraukos