Į Pradžią Filialai Naujienos Pristatyta knyga apie iškilią asmenybę

Pristatyta knyga apie iškilią asmenybę

2016-11-29

Ramunė Sakalauskaitė ir poetas Petras Valantinas

Šeduvos miesto bibliotekoje vyko Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“, kurią išleido leidykla „Porta artis“, pristatymas.

Knygos autorė artimai bendravo su Kazimieru Vasiliausku, lydėdavo jį į susitikimus. Rinkdama medžiagą, ji lankėsi Latvijoje, ieškojo šaltinių, kurie padėjo plačiau atskleisti monsinjoro gyvenimo kelią, susitiko su dar gyvais liudininkais, naudojosi archyvais, niekur nepublikuotais laiškais. Didžiulė patirtis ir galimybė padėjo jai knygoje atskleisti  šio šviesaus žmogaus biografijos bruožus. Tad ir susitikusi su šeduviais viešnia turėjo ką papasakoti, prisiminti. Klausytojams ši pažintis buvo ne tik labai įdomi, bet ir papildė tai, ką jie žinojo apie šią iškilią asmenybę.

Renginyje dalyvavęs kraštietis, poetas Petras Valantinas paskaitė savo kūrybos eilėraštį, dedikuotą šviesaus atminimo monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui.

Vyresnioji bibliotekininkė Regina Juknienė padėkojo Ramunei Sakalauskaitei už susitikimą, už įdomų ir šiltą bendravimą. Keletą autorės  knygų bibliotekai nupirko ir padovanojo Šeduvos  garbės pilietis Pranas Kūris.

Šeduvos filialo informacija ir nuotr.