Adventinė trijų kartų vakaronė

Gruodžio 21 dieną Sidabravo bibliotekoje susirinko vaikai, jų tėvai ir seneliai. Jie buvo pakviesti į adventinę popietę, kad visi pasibūtų drauge, kad vaikų širdyse gyvuotų senolių išmintis.

Buvusi Sidabravo gimnazijos  mokytoja, šiuo metu jau pensininkė Regina Grybova renginyje įdomiai papasakojo apie adventinio laikotarpio papročius, tradicijas. Ir kiti popietės dalyviai dalijosi mintimis, prisiminimais iš savojo krašto. Visi kartu pasigėrėjome Reginos Grybovos rankdarbių paroda ,,Baltoji fantazija“, kuri šiuo metu eksponuojama bibliotekoje. Čia pristatomi ir Skaistės Leščinskienės rankdarbiai. Mažieji šventės dalyviai galėjo pasigrožėti pieštais pasakų personažais. Skaitėme pasakas, piešėme jų personažus. Vaikų didžiausiam džiaugsmui, atkeliavo  Kalėdų senelis su dovanomis. Nepamiršo mažųjų skaitytojų ir Audrutė Beresnevičienė. Ji vaikams padalijo saldumynų. Kiekvienas šventės dalyvis dar gavo po knygą, kurių mūsų bibliotekai dovanojo dosnusis jos globėjas Dalius Pranculis.

Malonus susitikimas, jaukus bendravimas tęsėsi prie adventinių vaišių ir šiltos arbatėlės.

Renginys tarsi sutrumpino laiką, belikusį iki taip laukiamų metų pabaigos švenčių. Gruodis liaudyje vadinamas siekiu, nes per elnio ragą susisiekia su kitų metų sausiu,  tai – laukimo mėnuo. Kad jis neprailgtų, vakarais bibliotekoje rinkdavosi vaikai ir suaugusieji, skaitydavo įvairiausias istorijas, pasakas. Visą šį mėnesį bibliotekoje netrūko vaikų, kurie moka gražiai piešti, sekti pasakas, raiškiai skaityti, vaidinti, o visa tai praturtina mūsų renginius.

Nijolė Snockienė, Sidabravo filialo vyresnioji bibliotekininkė

Autorės nuotraukos

1 - Popietėje apsilankė ir Kalėdų senelis...

2 - Adventiniame renginyje skaitytos pasakos, klausytasi jų