Kelionė į knygų pasaulį

Tyrulių vaikai žaislotekojeVasario 10 dieną Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos Tyrulių skyrius ir Tyrulių biblioteka pakvietė pradinių klasių mokinius, ikimokyklinio ugdymo grupės ugdytinius į susitikimą su knygų pasauliu.

Ryte vaikai sugūžėjo į mokyklą. Pamiklinę  pirštus lankstydami origamio dirbinį, visi nukeliavo į Tyrulių biblioteką susitikti su vyresniąja bibliotekininke Saule Remeikiene. Ji supažindino su naujausiomis knygelėmis, papasakojo apie knygos svarbą žmogaus gyvenime. Vėliau pasiūlė palenktyniauti. Pasiskirstę komandomis, vaikai statė knygų bokštus, vaikščiojo, ant galvos nešiodami pasirinktą knygutę. Pajudėję mokiniai atidžiai klausėsi ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtojos Rimos Zemlickienės sekamos pasakos be galo. Po to patys sekė pasakas be galo, deklamavo eilėraščius, bandė įminti mįsles. Klausytasi ir skaitomos pasakos „Norų miškas“.  Viešnagės pabaigoje Tyrulių bibliotekininkė Saulė Remeikienė visus dalyvius nudžiugino bibliotekos dovanėlėmis.

Pažintis su knygų pasauliu tęsėsi Radviliškio viešojoje bibliotekoje. Čia visus maloniai pasitiko Žaislotekos darbuotojos Jolanta Šilinskienė ir Audronė Sinušaitė. Vaikai pamatė lėlių spektaklio ,,Kiškis liuoksinėtojas“ premjerą, pasigrožėjo parodų eksponatais. Po to aplankė šios bibliotekos skyrius, skaityklą, Žaisloteką, Turizmo informacijos centrą. Skyrių vedėjai jiems papasakojo apie veiklą, naujoves ir pakvietė visus draugauti su knyga.

Olga Batvenkova

Audronės Sinušaitės nuotrauka, Tyruliečių viešnagės Viešojoje bibliotekoje akimirka