Lietuvos gimtadienis Baisogalos bibliotekoje

Vasario 16-ąją Baisogalos biblioteka švęsti Lietuvos atkūrimo dieną pasikvietė Baisogalos mokyklos-darželio 2a klasės mokinius su direktoriaus pavaduotoja G. Areliūniene, mokytojomis E. Mickuviene ir L. Kapšiene. Į svečius vaikai atvyko pasipuošę pačių pasidarytomis trispalvėmis gimtadienio kepurėlėmis.

baisogal

baisogal1

baisogal2

Bibliotekoje visus pasitiko vyresnioji  bibliotekininkė Alvyda Žižniauskienė ir  tautiniais rūbais apsirengusi geltonkasė lietuvaitė – vyresnioji bibliotekininkė Viktorija Golcienė. Mokiniai atvyko su gera nuotaika ir dovanomis-staigmenomis: eilėraščių kompozicija, repo daina „Lietuvos istorijos repas“. Nustebino ir įteikta jų pačių daryta knyga apie Lietuvą, gėles, pražydusias tautinėmis spalvomis, balionais, sagėmis, vaza, atviruku.

Po sveikinimų šventė persikėlė į Žaisloteką. Lietuvaitė, pristačiusi renginį Anzelmo Matučio eilėmis ,,Aš tavo gimtinė“, su vaikais diskutavo, ką jiems reiškia gimtinė, kas jiems asocijuojasi su žodžiu „Lietuva“. Pagrindiniai dalykai, kurie buvo paminėti – vėliava, herbas, Vilnius. Po to laukė  praktinės užduotys: iš kaladėlių dėliojome trispalvę Lietuvos vėliavą, piešiniuose ieškojome daiktų, kurie neegzistavo Lietuvos kaime ir mieste prieš 500 metų, gaminome skirtukus-kampukus knygai. Su vaikais kalbėjomės apie tai, kad knygą reikia ne tik skaityti, bet ir saugoti, gerbti, todėl labai svarbu ją aplenkti, skaitant nelankstyti kampų. Tam puikiai tinka knygų skirtukai-kampukai. Nusprendėme jų pasidaryti linksmų. Ir pavyko! Mokiniai džiaugėsi ir didžiavosi savo sukurtais skirtukais, taip galėdami išreikšti meilę knygai, prisidėti prie jos išsaugojimo.

O koks gimtadienis be gardėsio. Ant stalo pastatyta  Gedimino pilies dekoracija slėpė „lobį“ – šakotį, kuris tapo skaniu siurprizu vaikams.

Su šia gražia iniciatyva dalyvavome konkurse „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

Baisogalos filialo informacija ir nuotraukos

Akimirkos iš Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimo Baisogalos bibliotekoje