Užgavėnių šventė

Vasario 28 d. Beinoravos bibliotekos ir Pramogų ir šokių salės darbuotojai organizavo Užgavėnių šventę.

Siekiant išsaugoti tradicijas, ši nuotaikinga šventė Beinoravoje rengiama jau daugelį metų. Šiemet grupė persirengėlių keliavo pagrindine kaimo gatve, tai šen, tai ten užsukdami į kiemus. Ten šoko, dainavo, pritariant armonikai, kuria grojo šaunus muzikantas nuo Labos Vidmantas Baltrūnas. Šeimininkės netikėtus svečius šlakstė vandeniu, vaišino Užgavėnių patiekalais. Šie savo ruožtu kvietė kartu pašokti, apsilinksminti.

Aplankę Beinoravos kaimo gyventojus, persirengėliai sėdo į mašinas ir nurūko link tolimesnių kaimų sodybų, kad ir jų šeimininkai prisimintų senąsias tradicijas, nors trumpam atsitrauktų nuo kasdienių darbų, atsipalaiduotų, smagiai pabendrautų, pasilinksmintų kartu su Užgavėnių personažais. Nuvažiuoti į tas vietoves padėjo Vidmantas Baltrūnas ir Radasta Bieliūnienė, Užgavėnių dalyvius pavėžėję savo mašinomis.

Rima Lukoševičiūtė, Beinoravos filialo vyresnioji bibliotekininkė

beinorava1