Pašnekesys apie savanorystės prasmę ir naudą

Vasario 26 d. Beinoravos bibliotekoje įvyko susitikimas su Labdaros paramos fondo SOS Vaikų kaimų Lietuvoje draugijos nare, globos programų vystymo vadove, savanore Bolivijos vaikų dienos centre Milisenta Misevičiūte ir kraštiete savanore Prancūzijoje Jolita Mataityte.

Renginio tema – „Savanorystė Lietuvoje ir užsienio šalyse“. Viešnios suteikė daug informacijos apie labai plačias savanorystės galimybes, nežiūrint žmogaus amžiaus ar išsilavinimo, apie jos didžiulę naudą ne tik visuomenei, bet ir pačiam sau. Įdomiai ir vaizdžiai dalijosi savanoriavimo užsienio šalyse patirtimi ir įspūdžiais, parodė nuotraukų ir filmuotos medžiagos. Visiems susirinkusiesiems gilų įspūdį paliko vaizdai iš skurdaus priemiesčio Bolivijoje, kur vaikų dienos centre savanoriavo Milisenta. Viešnios taip pat papasakojo apie keliones po įvairias šalis.

beinorava1

beinorava2

beinorava3

beinorava4

Pasak abiejų savanorių, savanoriavimo patirtis palengvina žmogaus gyvenimą, išugdo jį kaip asmenybę, padeda įveikti savo baimes, sudaro galimybę sutikti daug skirtingų žmonių, susirasti  draugų ne tik savo šalyje, bet ir įvairiuose pasaulio kampeliuose.

Rima Lukoševičiūtė, Beinoravos filialo vyresnioji bibliotekininkė

Autorės nuotraukos