Literatūrinis rytmetys vaikams

Kovo 10 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje apsilankė I ir II klasių mokiniai su mokytoja Vilma Kleiniene. Bibliotekoje vyko literatūrinis rytmetys, „Kaip Jonelis raides pažino“, skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams.

Mokiniams buvo papasakota apie lietuvių rašytoją Žemaitę. Paskui perskaitėme jos apsakymą  vaikams „Kaip Jonelis raides pažino“. Su vaikais ilgai šnekėjomės apie tai, kaip gyveno vaikai senovėje ir kaip gyvena šiais laikais. Priėjome išvados, kad senovėje vaikų gyvenimas buvo tikrai  sunkus. Jie jau  nuo mažų dienų turėjo sau pelnytis duoną, nors ir labai norėjo, bet ne kiekvienas galėjo mokytis, mokyklas daugiausia lankė tik pasiturinčių tėvų vaikai. O dabartiniais laikais yra visai kitaip, visi vaikai lanko mokyklas ir mokosi.

pakalniskiai1

pakalniskai2

pakalniskai3

Kai perskaitėme ir aptarėme apsakymą, vaikai gavo užduotį raidžių gyvatėlėje surasti tas raideles, kurios buvo minimos apsakyme, ir pasistengti atsiminti, kaip jos buvo apibūdintos.

Ramutė Smailienė, Pakalniškių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos: