Tautinis rūbas kitaip

Kovo 25 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko renginys „Tautinis rūbas kitaip“, kartu buvo pristatyta Pakalniškių kaimo gyventojos Vitos Vasiliauskaitės rankdarbių paroda. Ši surengta paroda jau ketvirtoji. Joje eksponuojami 7 paveikslai, 2 pagalvių  užvalkaliukai, rankomis siūta lino suknia, 17 knygų skirtukų ir visi šie darbeliai išsiuvinėti kryželiu.

Pristatymo metu Vita Vasiliauskaitė pasakojo apie save, savo pomėgį siuvinėti, demonstravo savo darbelius. Siuvinėti ją išmokė močiutė. Didžiausio susidomėjimo pristatymo metu sulaukė parodoje eksponuojama rankomis siūta lino suknia.

pakalniskiai2

pakalniskai3

Šių metų vasario-kovo mėnesiais Vita Vasiliauskaitė dalyvavo Radviliškio tautodailės parodoje Radviliškio kultūros centre, kurioje demonstravo tą pačią lino suknią. O ypatinga ir originali ji tuo, kad Vita pati ją pasisiuvo rankomis. Tiesiog galima sakyti „tautinis rūbas kitaip“. Praeitų metų vasarą Vita Vasiliauskaitė dalyvavo Karčemų kaimo bendruomenės veikloje kaip savanorė. Jai teko prisidėti prie projekto „Lino gijos jungia kartas“ įgyvendinimo. Vita kaip ir kitos šio projekto dalyvės turėjo pasisiūti lino suknią.

pakalniskiai4

pakalniskiai5

Lino drabužius tikrai turėtume vertinti kaip didžiausią stebuklą, sukurtą gamtos ir sunkaus žmonių rankų darbo. Todėl ir susirinkę į renginį moterys gyvai aptarinėjo Vitos suknelę, grožėjosi jos siuvinėtais paveikslais.

Ramutė Smailienė, Pakalniškių filialo vyresnioji bibliotekininkė

1 Vita Vasiliauskaitė demonstruoja suknelę