„Minčių smiltelės – skambančios eilės...“

Minint Pasaulinę poezijos dieną, Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko literatūrinė popietė „Minčių smiltelės – skambančios eilės...“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams. Popietės metu dalyviai susitiko su rajono literate Rita Japkevičiene, kuri, ko gero, yra dabar vienintelė, rašanti vaikams.

Susitikimas prasidėjo nuo klausimo, ar vaikai matę „gyvą“ poetę. Autorė susirinkusiems Pakalniškių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniams ir darželio vaikučiams pristatė savo naujausią eilėraščių knygelę „Vaikeliui iš mano širdelės“. Ypatingai šiltai bendravo su vaikais, skaitė savo eilėraščius, pasakojo apie tai, kaip gimsta eilėraštis, dalijosi prisiminimais iš vaikystės, jaunystės ir darbo metų. Vaikus ypač sudomino tai, kad poetė yra karo medikė ir turi seržanto laipsnį.

pak1

pak2

pak3

Susitikimo metu vyko gražus dialogas su mažaisiais, kurie buvo kviečiami padėti skaičiuoti, deklamuoti. Literatūrinė popietė išaugo į jaukų pasikalbėjimą apie kūrybą, gyvenimo vertybes, šalia esančių žmonių svarbą.

Renginiui baigiantis, mažieji tiesiog apipylė kūrėją klausimais. Jiems buvo viskas įdomu: ar yra autorė dalyvavusi kare, ar teko išimti kulką iš žmogaus kūno, ar yra šovusi iš didelio šautuvo, ar prisimena savo pirmąjį eilėraštį ir kam jis buvo skirtas, ar sunku rašyti eilėraščius ir dar daug, daug kita.

Susitikimo metu ratelius-žaidimus dovanojo Pakalniškių pagrindinės mokyklos darželio vaikučiai, vadovaujami auklėtojos Laimos Didaronkienės.

R. Japkevičienei padėkota už įdomų, šiltą ir nuoširdų susitikimą. Ji savo naujausią knygelę padovanojo Pakalniškių kaimo bibliotekai ir Pakalniškių pagrindinės mokyklos darželio grupės vaikučiams.

Rita Japkevičienė yra Kaimo rašytojų sąjungos, Šiaurės krašto literatų draugijos, Radviliškio literatų klubo „Jonvabalis“ narė. Išleido knygas „Tamsos užkalbėjimas“, kartu su savo mama Elena Čiganiene-Kiškiene –„Dvi jūros“, o neseniai pasirodė jos „Vaikeliui iš mano širdelės“. Poetės  eilėraščiai skambūs, nesudėtingi, lengvai įsimenami, sklidini giedros nuotaikos, džiugesio gaidų. Autorės kūryboje dominuoja meilė anūkams, vaikams, gamtai ir visam pasauliui, ji rašo apie tai, ką tiesiog jaučia ir mato.

Ramutė Smailienė, Pakalniškių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Autorės nuotraukos