Velykų belaukiant

Pavartyčių kaimo bibliotekoje asociacijos Pavartyčių bendruomenės moterys parengė pirmąją savo darbų parodą, skirtą artėjančioms šv. Velykoms. Eksponuojami dekupažo technikos akcentais papuošti kiaušiniai bei įvairių spalvų ir dydžių verbos.

Pristatomos verbos pagamintos iš popieriaus. Jų parodoje – net per 50. Šalia –25 velykiniai margučiai, papuošti įvairia dekupažo technika. Margutis senovėje buvo laikomas derlingumo, gamtos pabudimo, o vėliau, krikščionybės laikais, – Kristaus prisikėlimo, žmogaus dvasinio atgimimo simboliu.

Kiek anksčiau, rudens ir žiemos laikotarpiu, asociacijos moterys vakarais rinkdavosi į bendruomenės patalpas, kur mokėsi dekupažo technika atgaivinti, prikelti senus ir nebereikalingus daiktus, papuošti artėjančioms šventėms velykinius kiaušinius, pačios gaminosi verbas. Visą tą laiką šių grožybių jas mokė Šeduvos gimnazijos mokytoja, Pavartyčių kaimo gyventoja Onutė Gabenienė.

Darbo rezultatas džiugina ne tik pačias darbštuoles, bendruomenės moteris, bet ir į biblioteką užeinančius svečius, skaitytojus, lankytojus. Visi gali pasigrožėti ir pasigėrėti gražiadarbių sukurtais darbais.

Paroda Pavartyčių kaimo bibliotekoje veiks visą balandžio mėnesį.

Nijolė Bertulienė,

Pavartyčių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos teksto autorės

1 - Asociacijos Pavartyčių bendruomenės moterų surengta velykinių darbų paroda bibliotekoje