Į Pradžią Filialai Naujienos Moterų dekupažo darbų paroda

Moterų dekupažo darbų paroda

2017-05-16

Moterų dekupažo darbų paroda

Pavartyčių kaimo bibliotekoje asociacijos Pavartyčių bendruomenės moterys parengė antrąją savo darbų parodą.

Paroda gana turtinga ir įdomi. Darbai labai įvairūs, šilti, spalvingi, patrauklūs. Jų autorės per žiemą  mokėsi dekoruoti  ir antram gyvenimui atgaivinti įvairius kasdienius daiktus. Eksponuojama 40  dekupažo technikos akcentais papuoštų  daiktų: dekoruotos dėžutės, vazos, indai, gėlių vazonai, buteliai.

Daiktų puošimas dekupažu – toks buvo kūrybingų moterų noras įprastus daiktus paversti labai asmeniškais, gyvybine energija pulsuojančiais kūriniais. Pasak jų, tai širdžiai mielas laisvalaikio užsiėmimas.

Tuos puikius darbus sukūrė Irena Kuprinskienė, Genutė Butvilienė, Rima Mikutienė, Gražina Slioserienė, Irena Pačkauskienė, Stanislava Katilienė, Violeta Stripinienė, Irena Gvazdauskienė, Danutė Briedienė. Šio meno moteris mokė Šeduvos gimnazijos mokytoja, Pavartyčių kaimo gyventoja Onutė Gabenienė.

Bibliotekoje veikianti paroda patraukia lankytojų dėmesį. Pažvelgus į įdomius eksponatus,

gal ne vienam sumaniam lankytojui taip pat kils noras pabandyti pasidaryti kažką panašaus. Kartu tai skatina labiau pasidomėti dekupažu ir sužinoti daug įdomaus. Pavyzdžiui, kad šią daiktų dekoravimo įvairiais piešinėliais techniką XII  amžiuje išrado kinai. Vėliau dekupažas atkeliavo ir į Europą. XVII amžius tapo dekupažo suklestėjimo laikotarpiu. XVIII– XIX a. net aristokratės karpė patikusius gobeleno gabalus ir puošė jais savo dėžutes, kuriose laikydavo papuošalus ir mylimųjų laiškelius, dekoravo naktinius stalelius. Dekupažo technika nepamiršta ir dabar. Ne  viena kūrybinga moteris laisvalaikiu puošia senas vazas, įvairius kitus daiktus.

Paroda Pavartyčių kaimo bibliotekoje veiks visą  gegužės mėnesį.

Nijolė Bertulienė,

Pavartyčių  filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės.:

2417- Asociacijos Pavartyčių bendruomenės moterų surengta dekupažo darbų paroda bibliotekoje

2390- Dekupažo darbų paroda sudomino ir jaunuosius bibliotekos lankytojus.

2325- Moterys  kasdienius daiktus  prikėlė antrajam gyvenimui.