Šventė Pakalniškiuose

Vaikų knygos šventė Pakalniškiuose

Gegužės 9 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko tradicinė vaikų knygos šventė „Tame įstabiame knygų pasaulyje“. Dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos darželio ugdytiniai su auklėtojomis Laima Didaronkiene ir Irena Duriene, taip pat I–IV klasių mokiniai su mokytojomis Vilma Kleiniene ir Ramune Malatokiene.

Šventė prasidėjo Ramutės Skučaitės eilėraščiu „O spalvotoji knygele“. Po to gėrėjomės susirinkusių mokinių pasirodymais. Nuotaikingų dainelių padainavo darželinukai. Mokytojos Ramunės Malatokienės vadovaujamo dainavimo būrelio vaikučiai, apsirengę įvairiais pasakų personažais, savo daineles skyrė knygai, padeklamavo ir eilėraščių apie skaitymą, knygas. Mokytojos Vilmos Kleinienės vadovaujami dramos būrelio mokiniai parodė pamokančią pasakėlę apie knygelę.

Renginio metu didesniems vaikams buvo pasekta pasaka „Pasaka apie lietuvių kalbą“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams. Paskaityta pasaka „Ropė“, o į pagalbą pasitelkti mažiausieji šventės dalyviai – darželinukai, kurie labai aktyviai ir nuoširdžiai šią pasakėlę vaidino.

Vaikams atsakius į literatūrinės viktorinos klausimus, padėkos raštais ir knygelėmis buvo apdovanoti geriausieji jaunieji bibliotekos skaitytojai, lankytojai. Šventei baigiantis,  pademonstruotas plakatas „Aš skaitau knygas, nes...“, o vaikai turėjo pabaigti rašyti sakinį, kodėl jie skaito knygas. Visi atlikusieji šią užduotį buvo pavaišinti saldainiais.

Ramutė Smailienė,

Pakalniškių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės ir Ramunės Malatokienės

08 Dainelėmis šventę pradėjo darželinukai