Žygis Beinoravoje, sporto metams paminėti

Liepos 29 – 30 dienomis per 30 jaunųjų bibliotekos lankytojų dalyvavo turistiniame žygyje prie upės, skirtame Sporto metams. Žygį  jau antrus metus iš eilės organizavo nuolatinė Beinoravos bibliotekos,  kaimo vaikų ir jaunimo rėmėja, kraštietė, Lietuvos ultramaratonininkė, tarptautinės futbolo federacijos teisėja Vaiva Kurpytė – Skipitienė. Jau trečius metus remianti Beinoravos biblioteką ir globojanti kaimo vaikus, suorganizuodama jiems daug gražių ir įspūdingų renginių. Numatytu laiku visi žygio dalyviai, tarp kurių buvo ir 7 suaugusieji, rinkosi prie bibliotekos. Čia jie buvo supažindinti su žygio taisyklėmis, pasiskirstyta užduotimis, išsidalinti gėrimai ir užkandžiai, kuriais vėliau žygeiviai atsigaivino ir pasistiprino pakeliui sustojus pailsėti.  37 –tynių žmonių grupė ėjo miško ir lauko keliukais link Šuojos upės, esančios už 15 – kos  kilometrų nuo Beinoravos. Žygiui vadovavo neseniai karinę tarnybą baigęs smilgietis Šarūnas Kasperavičius. Jaunimas klausė jo nurodymų, elgėsi drausmingai, vyresni padėdavo mažesniems nešti daiktus. Maždaug po 2 – jų su puse valandos buvo pasiektas galutinis tikslas – už Pašuojo kaimo esantis pušynėlis.  Pušyno apsuptoje poilsiavietėje ir buvo apsistota. Žygio dalyviams atsigaivinus čia pat tekančios Šuojos vandeniu,  jaunuolių laukė teritorijos įvertinimas, pasiskirstymas užduotimis, poilsio, aktyvios veiklos bei maisto ruošimo zonų įkūrimas. Vėliau šauniųjų žygeivių laukė aktyvūs žaidimai, orientaciniai išbandymai miške, užsiėmimai vandenyje, taktiniai greitumo, miklumo, gudrumo, draugiškumo ir vieningumo išbandymai ne tik dieną, bet ir naktį. Gerokai po vidurnakčio visi susėdo prie laužo, kur klausėsi įvairių istorijų ir anekdotų. Žygio programa tęsėsi ir kitą dieną. Vos prašvitus jaunimas ėjo maudytis, ruošė pusryčius, pramogavo. Gerokai po pietų, sutvarkius teritorija, vaikai saugiai buvo išvežioti po namus. Prižiūrėti jaunuosius žygio dalyvius ir saugiai parvežti namo padėjo suaugusieji savanoriai: ką tik karinę tarnybą baigę jaunuoliai Šarūnas Kasperavičius ir Mantas Kriščiūnas, beinoraviškis Dovydas Milkus, Beinoravos seniūnaitė Rūta Jelinskienė, sidabraviškis Žygimantas Blužas, kraštietės Indrė ir Živilė Kurpytės.

Žygio dalyviai dar ilgai dalinsis neišdildomais įspūdžiais ir patirtimi įgyta šio šaunaus žygio metu ir su nekantrumu lauks kitos vasaros, nes žygio organizatorė Vaiva pažadėjo kaimo jaunimui suorganizuoti tokią pramogą ir kitais metais.

Beinoravos bibliotekininkė Rima Lukoševičiūtė.

Nuotraukos autorės.

1. Kelionė lauko ir miško keliukais.

2. Prie laužo.

3. Susipažinimo ir prisistatymo užduotis.

4. Žygio dalyviai.