„Vasaros rytmetėliai su knyga“ Pakalniškių bibliotekoje

Pakalniškių kaimo bibliotekoje, kaip ir praeitais metais, taip ir šiemet, vaikų vasaros atostogos buvo labai aktyvios. Kiekvieną šeštadienį į biblioteką, kur vyko garsiniai knygų skaitymai – „Vasaros rytmetėliai su knyga“, rinkosi jaunieji skaitytojai. Bibliotekoje vaikai skaitydavo lietuvių autorių eilėraščius apie vasarą, atostogas, tėvynę, saulę ir jūrą, bendru susitarimu pasirinkdavo, kokias kitas knygas skaityti. Kadangi bibliotekoje vasaros dienas leisdavo įvairaus amžiaus vaikai, tai ir knygelės buvo skaitomos nesudėtingo turinio, su spalvingomis iliustracijomis. Per šią vasarą bibliotekoje užsiėmimų metu vaikai perskaitė net 5 knygas: Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo“, Linos Mumgaudytės „Pono Čao diena“, Salomėjos Pečiulytės „Noriu šuniuko“, Tony Ross „Mažoji princesė. Nenoriu plautis rankų“ ir Sigutės Ach „Ambrozijos pradeda pirmas“.

Susitikimų bibliotekoje metu vaikai ne tik skaitė ir klausėsi jiems skaitomų knygų, bet ir atliko įvairias užduotis: gamino knygoms skirtukus, spalvino įvairius piešinius, rengė savo knygeles – patys vaikai buvo ir rašytojai, ir iliustruotojai, ir leidėjai. Kiekvienas garsinių skaitymų dalyvis pristatė savo knygą  susirinkusiems draugams.

Pakalniškių bibliotekoje vaikai šurmuliavo visą vasarą: susirinkę po Žolinių šventės jie iš įvairiausių pievose surinktų žolynų gamino paukštukus, vėliau dalyvavo Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbtame piešinių konkurse „Papuošk medaus dovaną“.

Rugsėjo 2 dieną vyko paskutinis garsinių knygų skaitymo renginys, kurio metu Pakalniškių bibliotekos jaunieji skaitytojai baigė skaityti Sigutės Ach knygelę, piešė piešinukus rudens tema, vaišinosi saldumynais, kalbėjosi apie mokyklą. Renginio metu buvo pasveikinti aktyviausieji skaitytojai ir jiems įteiktos padėkos. Už aktyvų skaitymą padėkos raštais apdovanotos „Vasaros skaitymo iššūkyje“ dalyvavusios merginos: Rolanda Baslerytė, Elinga Musteikytė ir Svajūnė Jankauskaitė. Prezidentės skelbto piešinių konkurso dalyviams įteikta bendra padėka, kuri papuošė Pakalniškių biblioteką.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Jaunoji skaitytoja Rolanda Baslerytė pirmoji įveikė „Vasaros skaitymo iššūkį“.
  2. Pakalniškių bibliotekoje vaikai gamino žolinius paukštukus.
  3. Visi per vasarą Pakalniškių bibliotekoje kurti vaikų darbai.
  4. Pakalniškių bibliotekoje vaikai ne tik skaitė knygas, bet ir mokėsi jas pasigaminti.