Rankdarbių paroda Pavartyčių bibliotekoje

Pavartyčių kaimo bibliotekoje savo rankdarbių parodą surengė Pakalniškių kaimo gyventoja Vita Vasiliauskaitė.

Vitai Vasiliauskaitei ši paroda jau 5-oji. Iki šiol ji  buvo surengusi 4 parodas Pakalniškių kaimo bibliotekoje, o  Pavartyčių  kaimo bibliotekoje savo darbelius siuvinėtoja pristato pirmą kartą. Šioje parodoje ji eksponuoja  kryželiu siuvinėtus 5 paveikslus, skirtukus knygoms, maišelius, stalui papuošti kilimėlį.

Vita Vasiliauskaitė – savamokslė siuvinėtoja, kurią užsiimti šiuo pomėgiu paskatino močiutė. Jos pamokos anūkę lydi visą gyvenimą. Siuvinėjimas – pats mėgstamiausias  jos  laisvalaikio užsiėmimas, mylimos poilsio valandėlės. Tai malonumas, o ne darbas - teigia Vita Vasiliauskaitė.  Bet šis  užsiėmimas, anot menininkės, reikalauja daug kantrybės  ir užsispyrimo. Siuvinėja, kai tik turi laiko, daugiausia žiemą. Pagrindiniai kūrybos motyvai: gamta, gėlės ir tai, kas supa aplinkui. Per  visą  kūrybinį laikotarpį Vita Vasiliauskaitė yra sukūrusi per trisdešimt mažesnių ar didesnių siuvinėjimo kryželiu  paveikslų.

Lietuvoje  siuvinėti pradėta jau gotikos laikais ir šis amatas peraugęs į meną,  dažnai pristatomas įvairiose parodose. Siuvinėjimas rankomis ir dabar laikomas prabangos, kokybės ir tikslumo standartu.

Paroda  Pavartyčių kaimo bibliotekoje bus eksponuojama iki lapkričio 1 dienos

Anelė Bertulienė

Pavartyčių filialo bibliotekininkė

Nuotraukos autorės:

1 – Pavartyčių  kaimo bibliotekoje eksponuojama Vitos Vasiliauskaitės rankdarbių paroda.

2 – Bibliotekos skaitytoja Bronė Ožinskienė gėrisi autorės darbeliais.