Sausio 13-osios minėjimas Vainiūnų bibliotekoje

Vainiūnų bibliotekoje, kaip ir kasmet, buvo minima Laisvės gynėjų diena. Sausio 12-osios rytą degančių žvakučių liepsnelės languose bylojo, kad Vainiūnų biblioteka prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Taip buvo siekiama prisiminti prieš 27 metus Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją.

1 (51) 2 (49)

Vėliau bibliotekoje vyko popietė Laisvės gynėjų atminimui, kurios metu  prisiminti skaudūs Lietuvos istorijos įvykiai. Vainiūnų bendruomenės pirmininkė perskaitė žuvusiųjų pavardes, jie buvo pagerbti tylos minute. 1991-ųjų metų sausio 13-osios įvykiai nusinešė 14 gyvybių. Po mirties jie buvo apdovanoti Vyčio Kryžiaus ordino Didžiuoju Kryžiumi. Plačiau apie tai buvo galima paskaityti parengtuose bibliotekos stenduose. Specialiai šiai pilietinei akcijai „Atmintis gyva, nes liudija“ vaikai piešė piešinius, buvo kuriami stendai.

Renginio metu logopedė Gitana Ryšienė skaitė eilėraščius, bibliotekos vedėja Eglė Ryšytė papasakojo daugiau faktų bei istorinių detalių apie sausio 13-osios tragišką naktį. Sausio 13-oji – tai ne tik tragedijos paminėjimo diena. Tai diena, simbolizuojanti lietuvių tautos vienybę, stiprybę ir sugebėjimą apginti savo mylimą kraštą. Juk laisvė – tai atsakomybė, įstatymas, pareiga, tai galimybė patiems pasirinkti savo gyvenimo kelią. Apginti savo bei savo vaikų ateitį ir išsaugoti tapatybę galime tik apgynę ir išsaugoję laisvę.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Bibliotekoje vaikai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.
  2. Sausio 13-osios įvykiams atminti buvo ruošiami stendai.