Popietė apie rašytoją ir jo kūrybą

Balandžio 24 dieną Alksniupių bibliotekoje įvyko popietė, skirta rašytojo Vytauto Račicko jubiliejui. Joje dalyvavo 6-osios klasės mokiniai.

Popietės metu lankytojai buvo supažindinti ir su V. Račicko biografija. Papasakota apie jo gimtinę ir vaikystę Anykščių rajone, apie studijas Vilniaus universitete, apie seną svajonę – knygų personažų parką, kuris pradėtas kurti savoje sodyboje.

Apžvelgta V. Račicko kūryba. Akcentuota, kad rašytojas moka sudominti ne tik vaikus, bet ir vyresnę skaitytojų kartą, kad knygų įvykius pateikia įdomiai, su detektyviniu prieskoniu, todėl jas norisi skaityti dar ir dar. Apžvelgtos rašytojo kūriniuose keliamos opiausios problemos – tėvų skyrybos, nesutarimai – ir V. Račicko gebėjimas  jas pateikti taip, kad visa tai sudomintų, patrauktų, įtikintų. Kaip ir aprašomų veikėjų charakteriai –  tikri, niekuo nesiskiriantys nuo mūsų, mylintys, neapkenčiantys, atleidžiantys... Paskaityta V. Račicko kūrinių ištraukų, parodytas įrašas, kuriame autorius pristato savo knygą „Baltos durys“.

Mokiniai pasakojo apie perskaitytas šio rašytojo knygas, diskutavo apie knygos vietą šiuolaikinio jaunimo kasdienybėje.

Almina Šereivienė,

Alksniupių filialo vyresnioji bibliotekininkė