Mažųjų pažintis su biblioteka

Balandžio 25 d., Lietuvos Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, Pavartyčių bibliotekoje lankėsi Pavartyčių darželio vaikučiai su auklėtoja Ramute Ožaliene, šeimininkėle Edita Jurkiene ir Pavartyčių mokyklos-darželio priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai, kurių mokytoja – Danutė Noraitienė.

Visi jie susipažino su biblioteka, pasklaidė pačias gražiausias, naujausias lietuvių autorių knygeles, parodė, ar moka skaityti. Taip pat sužinojo, kaip iš bibliotekos pasiimti knygutes, kuo biblioteka skiriasi nuo knygyno, ko reikia norint tapti skaitytojais. Vartydami knygeles bei apžiūrinėdami iliustracijas, vaikučiai išgirdo, kaip saugomos knygos, kaip reikia elgtis bibliotekoje, kokių žurnalų, skirtų vaikams, čia galima paskaityti, buvo supažindinti su bibliotekos taisyklėmis, pažaidė Žaislotekoje. Bene didžiausią įspūdį mažiesiems paliko Danutės Noraitienės vaizdingai perskaitytos pasakėlės ,,Katinėlis ir gaidelis‘‘, ,,Pagrandukas‘‘. Vaikai buvo pavaišinti saldainiais  ir pakviesti dažniau lankytis bibliotekoje.

Nijolė Bertulienė

Pavartyčių filialo vyresnioji bibliotekininkė