Vaikų knygos šventė Pakalniškiuose

Balandžio 27 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko tradicinė Vaikų knygos šventė. Joje  dalyvavo  Pakalniškių pagrindinės mokyklos I–V klasių mokiniai, jų mokytojos, kaimo mažyliai. Renginys prasidėjo šventiniu pasveikinimu ir posmais apie knygą.

Pradinių klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos Ramunės Malatokienės, padainavo, mokytojos Vilmos Kleinienės auklėtiniai suvaidino scenelę pagal A. Matučio eilėraštį „Tuoj ir rytoj“, padeklamavo eilėraščių.

Vaikams surengta viktorina apie Nacionalinę bibliotekų savaitę, Vaikų knygos dieną ir kita. Papasakota, kad šiais metais Nacionalinės bibliotekų savaitės proga visas Lietuvos bibliotekas pasveikino prezidentė Dalia Grybauskaitė, pažiūrėtas šio sveikinimo transliacijos įrašas.

Po to padėkos raštais buvo apdovanoti šeši geriausieji praeitų metų bibliotekos skaitytojai vaikai. Daugiausia knygelių perskaičiusi mokinė Urtė Kriaučiūnaitė pripažinta geriausia bibliotekos skaitytoja, jai įteikta pasakų knyga. Įvairiais projekto „Bibliotekos pažangai“ suvenyrais apdovanoti  vaikai, kurie padeda organizuoti renginius, tvarkytis bibliotekoje. Pagerbti šio projekto organizuoto piešinių konkurso „Atsargus internete“ ir protų kovų su Gustavu dalyviai. Vienintelis ir pats drąsiausias iš pradinukų Nerijus Kalinauskas, kuris sprendė GUARDIAN barometro testą, buvo apdovanotas  marškinėliais.

Visi į šventę atvykę mokiniai pavaišinti saldumynais, pakviesti kuo daugiau skaityti.

Ramutė Smailienė,

Pakalniškių filialo vyresnioji bibliotekininkė