Dainininkas, operos ir baleto teatro artistas

Gimė 1963 metais gruodžio 14 dieną Radviliškyje.

1989 m. baigė Lietuvos konservatoriją (V. Prudnikovo klasę), 1992 m. LMA asistentūrą. 1992–1993 m. stažavo Europos operinio ir vokalinio meno centre Belgijoje. 1993 m. tobulinosi Niujorke pas M. Malas. Nuo 1990 m. Lietuvos OBT solistas, 1999–2001 m. dar ir direktorius. Nuo 1996 m. dėsto LMTA.

Vaidmenys: Amonasras, Do Karlas, Žermonas, Renatas, Rigoletas (G. Verdi Aida, Likimo galia, Traviata, Kaukių balius, Rigoletas), Don Žuanas (W. A. Mozarto Don Žuanas), Eskamilijas (G. Bizet Karmen), Figaras (G. Rossini Sevilijos kirpėjas), Džanis Skikis, Skarpija (G. Puccini Džanis Skikis, Toska), Grafas Šemeta (B. Kutavičiaus Lokys), Valentinas (Ch. Gounod Faustas) ir kiti. Dainuoja ir simfoninių vokalinių kūrinių solo partijas (J. Brahmso Vokiškasis requiem, B. Britteno Karo requiem, Ch. Gounod Missa solemnis, C. Orffo Carmina Burana, F. Schuberto Stabat Mater ir kt.). Gastroliavo D. Britanijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Japonijoje, JAV, Kanadoje, Lenkijoje, Nepale, Taivane, Indijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Rusijoje ir kitur. Dalyvavo tarptautiniuose muzikos festivaliuose. 1992 m. vokalistų konkurso Lietuvoje I premija, 1993 m. tarptautinio L. Pavarotti konkurso (Filadelfijoje) diplomas. Lietuvos nacionalinė premija 2003 m. Ordino Už nuopelnus Lietuvai Karininko kryžius.

Šaltiniai:

1. VAINAUSKIENĖ, Tamara. Juozapaitis Vytautas. Visuotinė lietuvių enciklopedija. T. IX. Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2006, p. 31. ISBN 5-420-01591-9.

Parengė Rima Giedrienė, vyresnioji bibliotekininkė, 2012