Radviliškio bibliotekoje – Kristina Sabaliauskaitė

Lapkričio 15 d. Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko projekto „Knygų šviesoje“, iš dalies finansuoto Kultūros rėmimo fondo, baigiamasis renginys. Tą dieną skaitytojai turėjo puikią galimybę susitikti su „Silva rerum“ ir „Silva rerum II“ knygų autore Kristina Sabaliauskaite.

Žinoma rašytoja pristatė savo naujausią kūrinį „Danielius Dalba ir kitos istorijos“, pasakojo apie save, atsakinėjo į skaitytojų klausimus. Kaip minėjo autorė, ji nenorėjo tapti prigijusio ir populiarumo sulaukusio žanro įkaite, troško išbandyti save kitokio stiliaus kūriniuose, pakalbėti apie šiuolaikiškus dalykus. Todėl jai, „Silva rerum“ romanuose rašiusiai „kilometriniais“ sakiniais, naujos knygos rašymas buvo naujas, įdomus potyris. Pasak autorės, „Danielius Dalba ir kitos istorijos“ – tai trumpų istorijų rinkinys, netiesiogiai susipynusių tarpusavyje, kuriose švietėjiškai, su šiluma, o vietomis ir ironiškai gvildenamos tokios temos kaip žmogaus tapatybės virsmas, praeities neigimas, pasaulio kosmopolitiškumas, antkapių ir kapinių politika, valdininkų vaidmuo žmogaus biografijoje bei kitos.

Sausakimšoje žiūrovų salėje netrūko klausimų rašytojai. Dauguma jų, žinoma, buvo susiję su „Silva rerum“ knygomis. Skaitytojus labiausiai domino kiek romanuose išgalvota, o kiek paremta tikrais faktais. Kristina Sabaliauskaitė minėjo, kad daug laiko praleido įvairiuose Lietuvos ir kitų šalių archyvuose ieškodama autentiškos medžiagos savo kūriniams. Kai kurios jos aprašytos sukrečiančios istorijos ar tuometinės buities ištraukos – tikri įvykiai. Norinčius akivaizdžiai pajusti, kiek realios romane aprašytos vietos ir pastatai, rašytoja pakvietė apsilankyti „Silva rerum“ ir „Silva rerum II“ keliais Vilniuje parengtose ekskursijose, kurias organizuoja Vilniaus turizmo ir informacijos centras. Ekskursijų dalyviai yra supažindinami su XVII a. Vilniumi, lankomos romane pavaizduotos vietos. Pasak istorinių romanų autorės, tokį maršrutą sukurti ją įkvėpė Tomasi di Lampedusos romanas „Leopardas“, kai ji panoro savo akimis išvysti aprašytas vietoves Sicilijoje, prisiliesti prie to, ką perskaitė.