Tarp Panevėžio ir Šiaulių

Kleboniskiu km Elžbieta Karaliutė

Radviliškio turizmo informacijos centras rajono svečiams primygtinai rekomenduoja aplankyti Radviliškio rajono pasididžiavimą – Daugyvenės kultūros istorijos muziejų-draustinį: Burbiškio dvarą su nuostabiu parku, į XIX a. nukeliantį Kleboniškių kaimą bei legendomis apipintą Raginėnų piliakalnį. Unikalus Daugyvenės upės pakrančių istorijos ir kultūros paminklų kompleksas kartu su įspūdingu Daugyvenės upės kraštovaizdžiu sukuria turistams išskirtinį reginį.

Pažintį su Radviliškio rajonu siūlome pradėti nuo Burbiškio, kuris įsikūręs 34 km važiuojant magistraliniu keliu A9 nuo Panevėžio link Šiaulių.
Ties 33 km pasukus į dešinę, maždaug už kilometro, prieš Jus atsivers Burbiškio dvaro sodybos vartai.
Dvaro istorijos ekspozicija įkurta senajame Baženskių dvare, kuris istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Dvaro pastatai suformuoti taip, kad sudaro didelį uždarą kiemą. Peizažinio tipo dvaro parkas, užimantis 28 ha, pasižymi įspūdingais tvenkiniais, kuriuose yra 15 salų, sujungtų tarpusavyje žaviais tilteliais, mažosios architektūros elementų, pirmoji Lietuvoje skulptūra Vytautui Didžiajam. Atstatytame rūmų svečių korpuse veikia svečių namai, rūmų verandoje yra dvaro istorijos ekspozicija, dvaro ledainėje įrengta pobūvių salė. Senajame dvare vyksta visoje Lietuvoje žinomos kasmetinės Tulpių žydėjimo šventės, daug kitų renginių.

Dvaras tulpes Lauros Bagučanskytės foto Burbiskio parkas LB Burbiskis LB