Vaikų literatūros skyrius

Vedėja Nijolė Pakštienė
Tel.: 8 (422) 51398

Apie mus

1951 metais įkurtos Rajoninės vaikų bibliotekos patalpos buvo Kęstučio gatvėje, o nuo 1995 metų Vaikų literatūros skyrius įsikūrė Viešojoje bibliotekoje. 2006 metais sausio mėnesį skyrius persikėlė į po renovacijos atnaujintas erdvias patalpas.
Skyriuje sukaupta apie 25793 egz. knygų ir spaudinių, gaunama 23 pavadinimų žurnalai ir laikraščiai, įrengtos 4 kompiuterinės darbo vietos vaikams su prieiga prie interneto, įkurta „Zona be suaugusių" (ramybės kampelis su žaidimais, spauda, informaciniais leidiniais). Skyriuje nuolat organizuojami renginiai vaikams, rodomi spektakliai, rengiamos darbelių bei literatūrinės parodos, vedamos ekskursijos.
Vaikų literatūros skyriaus darbuotojų laimėti projektai „Kai atgyja lėlės" (2006 m.), „Lenk medį kol jaunas " (2000 m.), „Mes galime padėti vaikams"(2002 m.).
Vaikų literatūros skyrius bendradarbiauja su mokyklų bibliotekomis, bibliotekos filialais. Senos tradicijos sieja su Radviliškio vaikų globos namais „Nykštukas", lopšeliu-darželiu „Eglutė".
Duris naujose patalpose 2006 metų sausio mėnesį atvėrė vaikų ilgai laukta žaisloteka. Įkurtas lėlių teatro „Boružėlė" muziejus.
Kasmet apsilanko apie 25694 lankytojų, išduodama apie 39101 egz. literatūros.

Veikla

•     Leidinių išdavimas į namus
  •     Naudojimasis periodiniais leidiniais skaitykloje
  •     Atsakymai į skaitytojų bibliografines užklausas
  •     Inernetas
  •     Kompiuteriniai žaidimai, garsinės pasakos
  •     Tarptautinės vaikų knygų dienos šventės ir kiti renginiai
  •     Vaikų dailės ir rankdarbių parodos
  •     Naujienų ir teminės spaudinių parodos
  •     Žaidimai ir žaislai, darbelių popietės žaislotekoje
  •     Pasakų kambaryje - pasakos mažiesiems
  •     Lėlių teatro spektakliai, miniatiūros rajono vaikams
  •     Ekskursijos po skyrių ir biblioteką

Abonementas

Fondas suskirstytas į dvi grupes: ikimokyklinio amžiaus ir I-IV klasių literatūra, V-X klasių literatūra. Į namus išduodama grožinė literatūra, informaciniais leidiniais galima naudotis vietoje. Fonde sukaupta apie 25793 egz. knygų įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui.

Skaitykla

Skaitytojų patogumui sukaupta daug informacinių leidinių, šakinės ir grožinės literatūros. Bibliotekininkės visada pasirengusios atsakinėti į užklausas, padėti ieškoti reikiamos literatūros. Gauname 23 pavadinimų žurnalų ir laikraščių: Panelė, Meškeriotojas, Laimiukas, Flintas, Barbie, Būrėja ir kt.

Internetas

(naudojimosi internetu taisyklės)

Interneto paslaugos vaikams nemokamos. Skaitytojai aptarnaujami pateikus skaitytojo bilietą.

Zona be suaugusių

Mūsų skyriaus darbuotojų sugalvotas ramybės kampelis labai populiarus tarp jaunimo. Jie renkasi čia pabendrauti, paskaityti naujausios spaudos, pažaisti žaidimų, domėtis gaunamais žinynais.

Pelėdžiukų svetainė:

Žaisloteka

2007 m. lapkričio 29 d. Žaisloteka persikėlė į naujas patalpas.

Žaisloteka Viešosios bibliotekos patalpose įsikūrė 1997-11-26 dieną. Šią idėją pasiūlė kraštietė E.Vaišnienė (JAV), nuolatinė žaislotekos rėmėja. Žaisloteką įvairiais žaislais ir žaidimais remia ir šalies Prezidento žmona A.Adamkienė (A.Adamkienės labdaros ir paramos fondas), labdaros ir paramos fondas "Gyvenimo šviesa" (A.Jasudavičius).
Lankytojus džiugina akvariumas-paveikslas, nauji baldai.
Vyksta pažintinės valandėlės, darbelių popietės, kalendorinių švenčių paminėjimai. Žaislotekoje yra 18 garsajuosčių (pasakos, dainos). Bendradarbiaujama su lopšelio-darželio "Eglutė" "Želmenėlių" grupe, Gražinos pagrindinės mokyklos priešmokyklinio amžiaus grupe ( mokytoja Vera Jasinskaja), Radviliškio vaikų globos namų „Nykštukas“ auklėtiniais.

• Lego
  • Domino
  • Mozaikos
  • Mašinėlės
  • Lėlės
  • Pažintiniai stalo žaidimai
  • Loginio mąstymo žaidimai

Tradiciniai žaislotekos renginiai :

• Gegužės 28-oji - Pasaulinė žaidimų diena
  • Antradieniais - animacinių filmų žiūrėjimas 15°°-16°° val.
  • Žaislotekos gimtadieniai
  • Žaislotekos talismano Karlsono išvykos pas draugus

Pasakų kambarys

Pasakų skrynioje, kurią uoliai saugo ir vis naujomis knygomis papildo nykštukai, rasite lietuvių liaudies ir kitų šalių pasakų.
Ketvirtadieniais -14°°-15°° val. vyksta garsinis pasakų skaitymas.

Šeimos kambarys

Jame visada laukiami mamytės, tėveliai, seneliai su savo mažosiomis atžalomis. Kaupiami žaislai, žaislinės knygutės patiems mažiausiems ir ikimokyklinio amžiaus vaikams. Tėveliai gali naudotis internetu, paskaityti žurnalų "Mamos žurnalas", "Mažylis".

Lėlių teatras "Boružėlė"

1982 metais Vaikų literatūros skyriuje įkurtas lėlių teatras . Vaikai laukdavo susitikimų su pirmosiomis teatro lėlėmis : Nežiniuku ir Rasele. Veikė Nežiniuko draugų klubas "Vaivorykštė", kuriame vaidino vaikai. Parodyti spektakliukai "Nežiniukas dailininkas" ir "Viešnagė pasakų šaly".

Nuo teatro įsikūrimo dienos pastatyti šie spektakliai :

• „Strakaliukas ir Makaliukas" (pagal K.Kubilinsko pjesę "Strakaliukas ir Makaliukas").
  • „Meškiukas Rudnosiukas" (pagal V.Nemunėlio "Meškiukas Rudnosiukas").
  • „Vėjo botagėlis" ( K.Kubilinskas).
  • „Kalėdų dovana" (B.Pūkelevičiūtė).
  • „Dainuojantis ir šokantis mergaitės vieversėlis" (eiliavo S.Geda).

1998 metais lėlių teatras pavadintas "Boružėlės" vardu.

Per tradicines bibliotekoje organizuojamas šventes (Tarptautinė vaikų gynimo diena, Rugsėjo 1-osios šventė ir kt.) teatras padovanoja vaikučiams po mini spektakliuką. Lėlių teatras "Boružėlė" su mini spektakliais ("Suplėšyta knyga", "Peliukai bibliotekoje" ir kt.) keliauja visur, kur tik yra kviečiami.
Teatro pasirodymai - tai pramoga, laisvalaikio praleidimas, pažintis su pasaka, teigiamos emocijos.
2006 metais įkurtas lėlių teatro "Boružėlė" muziejus, kuriame gyvena visos lėlės nuo pat teatro įsikūrimo dienos.