Į Pradžią Vaikams Naujienos iš Pelėdžiukų svetainės

Žaislotekoje vyko popietė „Kaip gimsta fotonuotrauka?“

2018-02-14

Kaip gimsta fotonuotrauka, vasario 8-osios popietę bandė išsiaiškinti smalsieji Radviliškio viešosios bibliotekos Žaislotekos lankytojai. Bibliotekininkės juos trumpai supažindino su fotografijos istorija, fotonuotraukų albumais, knygomis, Radviliškio krašto fotografais, senovišku fotoaparatu „Zenit“. Vėliau visi drauge išsiruošė į susitikimą su profesionaliu fotografu.

daugiau

Bibliotekoje veikia vaikų darbelių paroda „Aš – Lietuvos dalis“

2018-02-05

Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos „Pelėdžiukų svetainėje“ veikia Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos priešmokyklinio ugdymo „Giliukų“ ir „Riešutėlių“ grupių vaikų darbelių paroda „Aš – Lietuvos dalis“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Parodoje eksponuojami būsimųjų pirmokų piešiniai, jų gamintos vėliavėlės, kita tautinė atributika. Kai kuriuos darbelius vaikai kūrė kartu su savo tėveliais. Parodos kuratorės – mokytojos Aldona Brasiūnienė ir Diana Onaitienė.

Kalėdų eglutės įžiebimo šventė Žaislotekoje

2017-12-22

Gruodžio 20 d. Viešosios bibliotekos Žaislotekoje vyko Kalėdų eglutės įžiebimo šventė. Ji prasidėjo muzikiniu kūriniu „Skamba varpeliai“, kurį smuiku atliko Liepa Mikalauskaitė. Vėliau susirinkusiųjų laukė premjera – lėlių teatriuko „Mažieji boružiukai“ aktorių paruoštas pasirodymas pagal kolegės Genovaitės Lukšaitės sukurtą miniatiūrą „Ankstyvas žiemos rytas“. Tai vaidinimas, kuriame pasakojama, kaip Kalėdų žvaigždės patekėjimo laukė visi miško žvėreliai. Vaidino: Ūla Jakaitytė, Lukas Jarašūnas, Gabrielius Jočenka, Evija Karpavičiūtė ir Titas Sutkauskas. Kalėdų eglę įžiebti bibliotekininkės patikėjo Lukui Butautui. Vėliau vaikai klausėsi Vytauto V. Landsbergio sukurto „Kalėdų senelio laiško Lietuvos vaikams“.

Snaigių šokis

2017-12-19

Bibliotekoje šventė Draugo dieną

2017-12-05

Lapkričio 30 dienos popietę Žaislotekoje buvo minima Draugo diena. Su vaikais apie jų vaikystės, kiemo, klasės draugus kalbėjosi bibliotekininkės. Visi susirinkę diskutavo, kas geriau: turėti daug draugų, ar vieną? Žaislotekos lankytojas Astijus pareiškė, kad geriau turėti vieną, bet tikrą draugą. Vaikai sakė, kad draugas reikalingas visiems: ir mažiems, ir dideliems. Su draugais gera žaisti, kalbėtis, o kartais ir liūdėti. Draugystė padeda vaikams augti, pažinti pasaulį, dalintis paslaptimis ar tiesiog gerai leisti laiką.