Paminėtas rašytojo S. Paltanavičiaus gimtadienis

Sausio 14 dienos popietę Viešosios bibliotekos Žaislotekos lankytojai dalyvavo literatūrinėje popietėje, kuri buvo skirta gamtininko, fotografo, rašytojo, radijo laidų vedėjo S. Paltanavičiaus 60 metų jubiliejui.

Vaikai supažindinti su S. Paltanavičiaus biografija, veikla. Sužinojo, kad jau nuo pat mažens jis svajojo būti gamtininku. Anot rašytojo, „gamta visada buvo su manim, nes Kazlų girios pakrašty, kur stovėjo mūsų namai, galėjai bet kada nerti į mišką, kūdroje stebėti tritonus, balandinėje glostyti savo augintinius“. Besimokydamas mokykloje, kiekvieną ketvirtadienį lankėsi Kauno zoologijos muziejuje, ornitologų mokykloje. Būdamas septintokas, parašė laišką profesoriui Tadui Ivanauskui, kuriame papasakojo apie savo surastus paukščių lizdus, apie juodąją meletą ir gavo atsakymą bei dovanų – dvi knygas su profesoriaus autografais!

Popietėje dalyvavęs Žaislotekos savanoris tėtis Pranas pasakojo vaikams apie Lietuvoje žiemojančius paukščius, kvietė jais pasirūpinti šaltuoju metų laiku.

Veikė S.Paltanavičiaus knygų ir leidinių paroda. Vaikai iš rašytojo knygų pavadinimų kūrė rašinėlį, kurį siuntėme pačiam rašytojui.

Skaitėme ir aptarėme  S. Paltanavičiaus straipsnį „Eikim žiemos ridinėti“.

Viešosios bibliotekos informacija

P1010059 P1010067 2