Pažintis su lėlėmis ir jų autore

Balandžio 7-osios popietę Radviliškio viešojoje bibliotekoje įvyko Bibliotekų metams skirtas renginys – susitikimas su tautodailininke, lėlių siuvimo meistre Asta Liaudanskiene iš Šiaulių.

Persikūnijusi į Boružės personažą, viešnia pristatė vaikams savo pasiūtus darbus – pasakų veikėjus, interjerines ir skritulines lėles, lėles-dėžutes, lėlių kompozicijas, įspūdingąją „Pasakų knygą“, kuri netrukus atgijo. Verčiant tos knygos puslapius, A. Liaudanskienė kartu su vaikais išraiškingai sekė pasaką apie Pagranduką. Kaip pasakojo siuvimo meistrė, „kiekviena lėlytė pasiūta su didžiule meile ir fantazija, kad bent trumpam pralinksmintų nuliūdusįjį, kad su jomis susidraugautų kuo daugiau vaikų“.

Popietėje dalyvavo miesto lopšelio-darželio „Žvaigždutė“„Ančiukų“ ir „Drugelių“ grupių, taip pat Radviliškio vaikų globos namų „Nykštukas“ vaikai su auklėtojomis bei Žaislotekos lankytojai.

Žaislotekoje, Pasakų kambaryje, veikia A. Liaudanskienės lėlių paroda „Spalvinga žaislų šalis“. Pasigrožėti eksponatais radviliškiečiai galės iki gegužės 7 d.

Asta Liaudanskienė nuo 2005 m. yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, nuo 2004 m. dalyvauja parodose. Ši „Sigutės“ lopšelyje-darželyje auklėtoja dirbanti gražiadarbė šiemet pelnė  Lietuvos liaudies kultūros centro respublikinę konkursinę tautodailininkų metų nominaciją ir pripažinta geriausia Šiaulių apskrities meistre (III vieta).

Viešosios bibliotekos informacija