Literatūrinė popietė vaikams

Liepos 7 d. Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje įvyko literatūrinė popietė, skirta poetės Dalios Kudžmaitės-Balsienės 60-osioms gimimo metinėms.

Renginyje buvo garsiai skaitomi jubiliatės eilėraščiai, plačiau pasakota apie šią poetę, jos gyvenimą ir kūrybą. Taip vaikai praplėtė savo akiratį, turėjo galimybę lavinti skaitymo įgūdžius ir mokytis įveikti auditorijos baimę. Už pačius mažiausius, dar nemokančius skaityti, eilėraščių paskaitė mama Giedrė Jovaišienė.

Poetė Dalia Kudžmaitė-Balsienė, žvelgdama į savo gyvenimą, lygina jį su pasaka, kurioje yra ir skausmo, ir džiaugsmo. Gyvenimas jai – lyg pasaka. Jame telpa ir siaubą keliantys slibinai, ir nuostabūs stebuklai. Jos gyvenimo kredo: mokėti šypsotis ir mylėti. Kadangi poetė dirbo mokykloje, vėliau bibliotekoje, labai suartėjo su vaikais. Tai buvo akstinas pradėti jiems kurti. Liepą po ilgos 14 metų pertraukos vaikus pasieks nauja poetės knyga „Vaikeli, leiskis į kelionę“.

Jolanta Šilinskienė,
Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė
Autorės nuotraukos
Literatūrinėje popietėje, skirtoje poetei Daliai Kudžmaitei-Balsienei