Besibaigiančios vasaros renginiai vaikams skaitytojams

Žaidimų kambaryje „Straksius“

Radviliškio viešosios bibliotekos mažiesiems skaitytojams besibaigianti vasara pažėrė įvairių renginių.

Rugpjūčio 18 dieną vaikai, nešini knygomis apie kiškius ir jų giminaičius triušius, skubėjo į žaidimų kambarį „Straksius“. Ten vyko vasaros skaitymai apie ilgaausius. Ištraukas iš patikusių knygų, eilėraščius apie kiškius skaitė vaikai. Prie skaitytojų būrelio prisijungė ir tą kartą žaidimų kambaryje buvę patys mažiausieji jo lankytojai. Jie vartė knygų puslapius ir džiaugėsi, aptikę juose kiškį, kiškienę, triušelę Mortą bei kitus veikėjus. Po skaitymų žaidimų kambario šeimininkai Jūratė ir Marius Aleksiūnai maloniai leido visiems vaikams pastraksėti žaidimų trasoje.
Paskutinį vasaros ketvirtadienį būrelis aktyvių skaitytojų skubėjo į miesto pramogų ir poilsio parką. Išbandėme neseniai čia įrengtą serpantiną, šokome ant žolės, mėgavomės saulės spinduliais ir, žinoma, draugavome su knygomis. Skaitėme pasakas iš „Lietuvos vaikų pasakos“ devintosios knygos, o Melita Mikalevičiūtė paskaitė jai patikusias ištraukas iš Francescos Simon knygos „Blogiukas Henris.“ Grįždami į biblioteką, aplankėme prie Kultūros centro įsikūrusias medžio drožėjų dirbtuves, pakalbinome ten dirbusius meistrus, žavėjomės gimstančiais jų dirbiniais iš medžio.
Rugpjūčio 28 dieną Radviliškio pramogų ir poilsio parke vyko šventė vaikams „Atsisveikinimas su vasara“. Į ją buvo pakviesti ir mūsų bibliotekos atstovai. Ir vaikai, ir suaugusieji būriavosi prie bibliotekos palapinės, dalyvavo surengtoje viktorinoje apie biblioteką ir knygas, susipažino su Vaikų literatūros skyriaus ir „Pelėdžiukų“ svetainės veikla, skaitė ir vartė knygeles, piešė, žaidė, konstravo ir gavo įvairių prizų bei saldumynų.
Jau ilgametė tradicija, kai rugsėjo 1 dieną knygų herojai Mikė Pūkuotukas ir Karlsonas vyksta pas savo bičiulius į miesto lopšelio-darželio „Eglutė“ „Želmenėlių“ grupę. Šie herojai neša vaikams skaitymo skrynią, kurioje – knygos, skirtos šešiamečiams ir ne tik. Tokiu būdu kasmet susipažįstame su naujais grupės vaikais, „užkrečiame“ juos skaitymo, smalsumo ir draugystės virusu, dalyvaujame bendruose projektuose ir renginiuose.

Viešosios bibliotekos informacija

Laimos Vaičiulytės ir bibliotekos archyvo nuotr.