Sausis „Pelėdžiukų svetainėje“

Visą sausio mėnesį mūsų bibliotekos Žaislotekos lankytojus džiugino ir išmone stebino Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ bendruomenės kūrybos paroda „Įsivaizduoju, kuriu, žaidžiu“. Joje buvo eksponuojami vaikų, jų tėvelių ir auklėtojų darbai, pagaminti  iš antrinių žaliavų: popieriaus, plastiko, kartono ir kitų medžiagų. Tai – baldai, žaislai, žaidimai, televizorius, miško kompiuteris,  židinys, mašinos bei traukiniai.

peledziukai00002peledziukai00004 peledziukai00001

Sausio 5 d. Žaislotekos lankytojai paminėjo rašytojo Vytauto Račicko gimtadienį. Literatūrinės valandėlės „Jo knygos gimsta iš širdies“ metu jie susipažino su rašytojo knygomis, biografija ir kūryba. Aptarėme šio rašytojo knygą „Zuika padūkėlis“. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Nijolė Pakštienė pasidalijo prisiminimais apie pažintį su knygos autoriumi.

Sausio 12 d. pradėtas literatūrinių valandėlių ciklas „Knygų gimtadieniai“. Pirmajame susitikime dalyviai buvo supažindinti su Charles Perrault knyga „Motulės Žąsies pasakos“, kuriai šiemet sukanka net 320 metų! Pasakų  iš tos knygos paskaitė lankytojai Lukas Jarašūnas ir Orestas Kalėda.

Sausio 19 d. kitos literatūrinės valandėlės metu lankytojai vieni kitiems pasakojo apie anglų rašytojo Alano Aleksanderio Milno gyvenimo ir kūrybos faktus. Šiemet rašytojui būtų sukakę 135 metai. Vėliau valandėlės dalyviai sulaukė pasakos herojaus Mikės Pūkuotuko, kuris išradingai atsakinėjo į vaikų klausimus. Visi kartu improvizuotame kino teatre žiūrėjome animacinį filmą apie Mikę Pūkuotuką ir jo draugus.

Sausio 26 d. įvyko literatūrinė valandėlė „Tikėk svajone, vaike“. Ji buvo skirta pamario krašto metraštininkės,  rašytojos Ievos Simonaitytės 120-osioms gimimo metinėms. Skaitėme ir aptarėme jos kūrinį „Meilutis ir Gužiukas“. Valandėlės dalyviai Viešosios bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo skyriuje apžiūrėjo parodą, skirtą rašytojai, taip pat Klaipėdos I. Simonaitytės viešosios bibliotekos parengtą virtualią parodą internete.

Viešosios bibliotekos informacija