Telefono aparatai anksčiau ir dabar

zaislot„Telefono aparatai anksčiau ir dabar“ – taip vadinosi pažintinė valandėlė, kuri vyko Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Žaislotekoje. Valandėlėje dalyvavo Lizdeikos gimnazijos I b klasės gimnazistai kartu su auklėtoja Alvyde Panova.

Moksleiviai išklausė bibliotekininkių pasakojimo apie pirmąją telefono liniją Lietuvoje, kuriai šiemet sukanka 135 metai, apie telefono išradėją A. G. Bellą ir jo pirmąjį sukonstruotą telefoną. Taip pat sužinojo, kaip atsirado taksofono aparatai ir kad prieš 30 metų mūsų miesto pašte buvo pradėtos teikti telefono ir telegrafo paslaugos. Moksleiviai ne tik klausėsi įdomių pasakojimų apie telefonų atsiradimo istoriją, bet ir patys turėjo galimybę apžiūrėti jiems paruoštą parodą, kurioje eksponuojami seni telefonai, telefonų bei grožinės literatūros knygos, kuriose aprašomas telefonas (šiuo atveju – Dž. Rodario knyga „Pasakos telefonu“ ir S. Paltanavičiaus knyga „Kai sugenda telefonas“).

Apžiūrėję parodą, visi bibliotekos lankytojai išsiskirstė po inscenizuotas ir sunumeruotas telefonų kabinas: vieni skaitovai su lankytojais įsikūrė Pasakų kambaryje, kiti – Šeimos kambaryje, o treti – poilsio zonoje. Gimnazistai skaitė ir aptarinėjo pasakas kartu su kitais popietės dalyviais.

Nauja veikla visiems suteikė naudingos patirties bei smagių akimirkų.