Į Pradžią Vaikams Naujienos iš Pelėdžiukų svetainės

Bibliotekoje šventė Draugo dieną

2017-12-05

Lapkričio 30 dienos popietę Žaislotekoje buvo minima Draugo diena. Su vaikais apie jų vaikystės, kiemo, klasės draugus kalbėjosi bibliotekininkės. Visi susirinkę diskutavo, kas geriau: turėti daug draugų, ar vieną? Žaislotekos lankytojas Astijus pareiškė, kad geriau turėti vieną, bet tikrą draugą. Vaikai sakė, kad draugas reikalingas visiems: ir mažiems, ir dideliems. Su draugais gera žaisti, kalbėtis, o kartais ir liūdėti. Draugystė padeda vaikams augti, pažinti pasaulį, dalintis paslaptimis ar tiesiog gerai leisti laiką.

daugiau

Žaislotekoje veikia lopšelio-darželio „Eglutė“ auklėtinių paroda

2017-12-05

Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Žaislotekoje veikia miesto lopšelio-darželio „Eglutė“ „Spinduliukų“ grupės vaikų darbelių paroda „Žiema žiemužė“. Parodoje eksponuojami išskirtiniai kalėdiniai žaislai, piešiniai ir kita žiemiška atributika. Darbelius vaikai darė padedami auklėtojų ir tėvelių. Parodos kuratorė – vyresnioji auklėtoja Rasa Rudzitė. Žaislotekoje parodą galima lankyti iki gruodžio 30 d.

Viešosios bibliotekos informacija

žaisloteka

Vaikų literatūros skyriuje lankėsi rašytoja Ilona Ežerinytė

2017-11-27

Lapkričio 23 d. Radviliškio viešojoje bibliotekoje sulaukėme viešnios – Vaikų literatūros skyriuje „Pasakų kambaryje“ mus aplankė rašytoja Ilona Ežerinytė, kuri jauniesiems skaitytojams pristatė savo knygą „Šunojaus diena“. Ši I. Ežerinytės knyga2016 m. Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse

daugiau

Pasakos ne tik gąsdina, bet ir moko

2017-11-13

Lapkričio 9 dieną Radviliškio viešosios bibliotekos Žaislotekoje sukosi inscenizuota „Pasakų karuselė“. Šiurpes vaikams iš knygos „ 7 siaubo naktys“ skaitė pats jų autorius, Radviliškio Psichikos sveikatos centro socialinis darbuotojas, bibliotekos bičiulis Vytautas Mikalauskis. Šiurpės – tai pasakojimai, kurie skirti ugdyti atsparumą stresui. Anot rašytojos Virginijos Šukytės, šiurpės padeda vaikams įgauti drąsos, o baugulys, išgyventas klausantis pasakojimo, naikina pasąmonės baimes.

699

Iš pradžių vaikai klausėsi pasakojimų sėdėdami labai tylai ir visi buvo itin susikaupę, tačiau vėliau įsidrąsino ir pradėjo diskutuoti apie savo baimes kartu su dėde Vytautu.

Kita „Pasakų karuselės“ dalis buvo lyriškesnė – mažieji renginio dalyviai klausėsi „Žvaigždžių šalies pasakų“.

Viešosios bibliotekos informacija