Spalio 10 d. Sidabravo bibliotekoje įvyko popietė, skirta Disleksijos pažinimo savaitei paminėti. Joje dalyvavo Sidabravo gimnazijos III kl. moksleiviai su mokytoja Irena Šadbariene. Popietės metu bibliotekininkė Jūratė Kurandienė vaikams pasakojo apie disleksiją, kokie jos požymiai, kada ir kam ji pasireiškia. Taip pat buvo kalbama, kaip turintys disleksiją vaikai mokykloje susiduria su bendraamžių patyčiomis. Ji pabrėžė, kad žmonės, turintys disleksiją, yra gabūs kitose veiklos srityse, puikūs verslininkai bei išradėjai.

Siekiant sumažinti raudonos spalvos simboliką, susijusią su klaidomis mokykloje, bibliotekoje buvo sukurta raudona aplinka, išpuošta vaikų pagamintais iš raudono popieriaus vėjo malūnėliais, krepšeliais bei raudonais balionais. Popietės dalyviai suprato, jog disleksija – tai ne pasaulio pabaiga, o tik sunkumas, su kuriuo galima gyventi.

Viešosios bibliotekos informacija ir Jūratės Kurandienės ir Irenos Šadbarienės nuotraukos