Sausio 20 d. su Sidabravo biblioteka susipažinti atvyko priešmokyklinė grupė „Kodėlčiai“ su mokytoja Laima Ožalinskiene ir Egita Pranauskiene. Apsilankymo tikslas – sužinoti, kodėl „Knyga – neišsemiamas žinių lobynas“. Bibliotekininkė supažindino vaikus su bibliotekos aplinka, savo darbo vieta, bibliotekos taisyklėmis, parodė, kaip išduodamos knygos, pabrėžė, kad visiems skaitytojams būtinai reikia turėti skaitytojo pažymėjimą. Taip pat vaikams buvo pristatytos ir kitos bibliotekoje teikiamos paslaugos: kopijavimo, skenavimo ir kt. Parodytos storiausios ir mažiausios knygelės. Bibliotekininkė vaikams sakė, jog kiekviena knyga yra įdomi ir turtinga savo turiniu.

Vėliau visi klausėsi pasakos apie draugystę: Ilonos Bakšės „Boružėlė Liputė“. Vaikai pasakojo, kokias pasakų knygas turi savo namuose.

Tądien buvo priminta ir tvarumo tema. Bibliotekininkė aiškino, kodėl reikia tausoti gamtą, buvo pabrėžta, kad šiukšles būtina rūšiuoti. Visi drauge nusprendė, kaip galima panaudoti senus nebenaudojamus laikraščius. Pasidalinę į dvi grupes vaikai „aprengė“ šių metų simbolį Zuikį.

Po to mažieji smagiai leido laiką Žaislotekoje. Patys dar nemoka skaityti, tai jie klausėsi garsinių knygelių, kurios moko pažinti raideles, skaičius, atpažinti įvairių paukščių ir gyvūnų garsus. Mažieji bibliotekos lankytojai džiaugėsi bibliotekoje turimų žaislų gausa.

Visi išsiskirstė kupini gerų emocijų ir pažadėjo dar ne kartą apsilankyti  bibliotekoje.

Viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukos Egitos Pranauskienės ir Jūratės Kurandienės