Sausio 18 d. Beinoravos bibliotekoje surengta literatūrinė popietė „Dvasinis žmogaus taurumas literatūroje“. Pirmoje renginio dalyje buvo aptarti literatūros kūriniai, kuriuose autoriai atskleidžia tauriausias žmogiškąsias vertybes, tokias kaip gerumas, atjauta, supratingumas, pasitikėjimas, meilė artimui ir pan. Buvusi ilgametė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Audronė Jokūbauskienė pristatė Juozo Apučio noveles, kuriose kaip tik išryškėja šios žmogiškosios savybės. Susirinkusieji susidomėję klausėsi mokytojos garsiai skaitomų novelių. Be prozos kūrinių renginyje skambėjo ir poezija. Beinoravietė Irena Kalvaitienė paskaitė savo kūrybos bei jaunos poetės Kornelijos Mikalauskaitės eilėraščių, glaudžiai susijusių su renginio tema.

Antroje popietės dalyje susirinkusieji žiūrėjo dviejų dalių Kauno dramos teatro spektaklį pagal Juozo Montvilos pjesę „Didysis geismas“ (režisierė Neris Karpuškaitė). Tai – labai gilus, sukrečiantis iki širdies gelmių kūrinys. Šiame filme žmogaus egzistencijos trapumas ir sielos taurumas atsiskleidžia per onkologinėmis ligomis sergančių moterų ir jas gydančio medicinos personalo paveikslus.

Viešosios bibliotekos informacija

Beinoravos bibliotekos vyr. bibliotekininkės Rimos Lukoševičiūtės nuotraukos