Šeduvoje lankėsi svečiai iš Žiemgalos kraštoŠeduvoje lankėsi svečiai iš Žiemgalos krašto

Šeduvos bibliotekoje lankėsi svečiai iš Žiemgalos krašto. Tai – Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė Dzintra Elga Irbytė-Staniulienė ir Joniškio krašto literatas Jonas Ivanauskas.

Dzintra gimė 1945 m. gegužės 2 dieną Dubovkos k. (Joniškio rajonas). Ji yra mokytoja, vertėja. Nuo 2004 metų Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos, nuo 2000 metų – Lietuvos Nepriklausomų rašytojų sąjungos narė. Verčia iš latvių, rusų, ukrainiečių kalbų. Svariausi vertimai iš latvių kalbos : L. Muktupavelos. „Pievagrybių testamentas“, „Kilpa“, E. Martužos „Išravėta širdis“, M. Rungulio. „Širdelių salos“, D. Dreikos. „Vėjo juokas“, V. Rūmnieko ir A. Miglos „Kuršių vikingai“.

Viešnia susirinkusiems pasakojo apie vertėjo darbo subtilybes, apžvelgė didžiausius savo darbus. Plačiau buvo pristatyti nauji vertimai iš latvių kalbos D. Dreikos „Drugelių lietus“, A. Gryno „Nameisio žiedas“, A. Bukšo „Broliai“.

Susirinkusiems gerą nuotaiką dovanojo Šeduvos gimnazijos moksleivis Joris ir Šeduvos kultūros ir amatų centro meno vadovė Evelina.

1. Jonas Ivanauskas ir Dzintra  Elga Irbytė-Staniulienė.

2. Jonas Ivanauskas.