Balandžio 19 dieną Šeduvos bibliotekoje svečiavosi vaikų rašytojas Tomas Dirgėla. Šis susitikimas – tai viena iš Šeduvos ir Alksniupų filialų projekto „Kūryba bendrystėje“ veiklų. Rašytojas Šeduvos gimnazijos ketvirtos klasės moksleivius supažindino su kūrybos procesu, kaip baisią istoriją paversti linksma, mokė kitų rašymo gudrybių.

Susitikimo tikslas – visiems kartu sukurti istoriją, kurioje minimi Šeduvos vietovardžiai. Pirmiausia buvo susitarta dėl istorijos veikėjų. Balsavimo būdu nuspręsta, kad pagrindiniai veikėjai bus Tomas, Saulė ir voverė skraiduolė Vyšnia. Vaikai buvo paskirstyti į tris grupes. Vieni kūrė istorijos pradžią, kiti – veiksmą, treti galvojo pabaigą. Visas tris vaikų parašytas istorijas apjungs ir galutinius taškus sudėlios rašytojas Tomas Dirgėla.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.