Vasario 23 d. Sidabravo bibliotekoje įvyko popietė, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Joje dalyvavo Sidabravo gimnazijos 4 klasės mksleiviai ir jų mokytoja metodininkė Regina Žalienė. Į popietę jie atėjo ne tuščiomis – atsinešę pačių padarytą plakatą, kuriame užrašyti populiariausi žodžiai: Lietuva, Mama, Labas ir Ačiū.

Renginį pradėjo Sidabravo bibliotekininkė Jūratė Kurandienė. Ji visiems priminė, kad lietuvių kalba yra seniausia išlikusi indoeuropiečių kalba, panaši į klasikinę indų kalbą – sanskritą. Bibliotekininkė kalbėjo apie tai, kokį grožį lietuvių kalbai suteikia žmonių vardai, kurie glaudžiai susiję su Lietuvos istorija ir praeitimi, kuo ypatingos lietuvių ištekėjusių moterų  ir netekėjusių merginų pavardės. Taip pat vaikams buvo aiškinama, kiek Lietuvoje yra etnografinių regionų, kuom jie skiriasi.

Popietės dalyviai sužinojo, kiek ir kokių turime žodynų, kad didžiausias Lietuvoje yra Lietuvių kalbos žodynas, apimantis daugiau kaip 11 mln. Žodžių. Jų išleista 20 tomų. Bendra apimtis – apie 22 tūks. Puslapių. Bibliotekininkė pagarsino, kokie dažniausiai lietuvių kalboje vartojami žodžiai, dažniausiai sutinkami daiktavardžiai, veiksmažodžiai ir prieveiksmiai.

Po to vyko viktorina. Vaikai, pasiskirstę į dvi komandas ir išsirinkę savo kapitonus, sprendė įvairias užduotis, atsakinėjo į klausimus. Visas užduotis jaunieji bibliotekos lankytojai atliko puikiai!

Viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukos J. Kurandienės ir mokytojos R. Žalienės

1. Kurandienė skaito J. Macinkevičiaus eilėraštį „Dainuoju Lietuvą“.
  2. Sprendžiamos užduotys.
  3. Į pagalbą atėjo bibliotekininkė J. Kurandienė.
  4. Užduotis tikrina mokytoja R. Žalienė.
  5. Bendra renginio dalyvių nuotrauka.