Liepos 1–5 dienomis Čiuteliuose (Radviliškio r. sav.) esančiame Eugenijaus Miselio ūkyje, kur kadaise ūkininkavo P. Plechavičius, įgyvendinant Radviliškio viešosios bibliotekos projektą „Generolas P. Plechavičius Čiutelių palivarke“, vyko medžio drožėjų pleneras. Liepos 5 d. visi rinkosi į plenero uždarymą, kurio metu pristatytos tautodailės meistrų sukurtos medžio skulptūros, skirtos P. Plechavičiaus atminimui. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Plenero dalyviai – visoje Lietuvoje žinomi medžio drožėjai: Ričardas Ramanauskas, Eugenijus Arbušauskas, Eduardas Titas, Egidijus Impolis, Dalius Žymantas, Aurimas Šimkus. Šie tautodailės meistrai medžio skulptūromis, papuoštomis radviliškiečio kalvio Stanislovo Špuko metalo darbais, įprasmino generolo Povilo Plechavičiaus ūkininkavimo Čiuteliuose istorinį laikotarpį.

Baigiamajame projekto renginyje dalyvavo: Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, Generolo Povilo Plechavičiaus atminties išsaugojimo labdaros ir paramos fondo direktorė Genoveita Gricienė, Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, Tyrulių seniūnas Rimantas Liukumas, Generolo Povilo Plechavičiaus karių sąjungos atstovai, Radviliškio miesto ir rajono gyventojai, kiti garbūs svečiai.

Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis pasidžiaugė įgyvendintu Viešosios bibliotekos projektu, kuriuo atgaivinama ir saugoma krašto istorija, su kuria gali visi susipažinti. Meras džiaugėsi nuostabiais menininkų kūrybos darbais. Jais galės grožėtis ne tik Radviliškio rajono gyventojai, bet ir visi šiame krašte apsilankę žmonės. Už generolo P. Plechavičiaus atminimo išsaugojimą ir istorijos puoselėjimą K. Račkauskis dėkojo Tyrulių seniūnijos ūkininkui E. Miseliui, už parengtą prasmingą projektą – Radviliškio viešosios bibliotekos projektų vadovei Jolantai Kvedarienei.

Generolo Povilo Plechavičiaus atminties išsaugojimo labdaros ir paramos fondo direktorė G. Gricienė džiaugėsi nuostabiu renginiu Radviliškio rajone, kuris pritraukė gausų būrį žmonių. Pasak G. Gricienės, jų fondo tikslas – keliauti per Lietuvą, siekiant nuvalyti atminties dulkes, kad generolo garbė ir jo atminimas sugrįžtų. Fondo vadovė pasakojo apie P. Plechavičiaus darbus,  kuriuos jis dirbo su didele meile ir atsidavimu. Kai generolas valdė Čiutelių palivarką, tuo pačiu jis valdė ir Skuode esantį malūną. G. Gricienė linkėjo, kad generoliška tvarka vėl sugrįžtų į jo kadaise buvusias valdas.

Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasveikino visus plenero dalyvius, dėkojo jiems už kruopštų ir sunkų darbą bei džiaugėsi, kad ateities kartoms bus išsaugota istorinė generolo atmintis, nes nuo šiol Čiuteliai – dar vienas turistų traukos centras. Už nuostabius darbus plenero dalyviams direktorė įteikė pažymėjimus, patvirtinančius jų dalyvavimą plenere ir prisidėjimą prie generolo P. Plechavičiaus atminimo įprasminimo. Padėkos įteiktos ir rėmėjams bei partneriams.

Generolo Povilo Plechavičiaus karių sąjungos atstovai taip pat džiaugėsi įgyvendintu Viešosios bibliotekos projektu ir dėkojo projekto sumanytojams bei visiems prisidėjusiems prie jo įgyvendinimo. Jie E. Miseliui įteikė padėką už istorinės atminties puoselėjimą, iniciatyvą bei rūpestį, siekiant įamžinti P. Plechavičiaus atminimą.

Šventės metu Tyrulių seniūnas Rimantas Liukumas ūkio šeimininkui įteikė medinius senovinius įrankius, kuriais jis papildys turimą augančio ūkio muziejaus daiktų kolekciją.

Iš viso medžių drožėjų plenero metu buvo sukurti 6 menininkų darbai, kurie papuoš istoriją saugančio P. Plechavičiaus puoselėtą dvarelio teritoriją, vienas jų – suolelis – projektą primins ir saugos generolo P. Plechavičiaus atminimą Viešosios bibliotekos kiemelyje.

Renginio dalyviams muzikinius kūrinius dovanojo liaudiškos muzikos kapela „Radvija“.

Projekto rėmėjai ir partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė, UAB „Vipakus“, ūkininkas Eugenijus Miselis, Zita ir Vygantas Vėževičiai, Asociacija „Tyrulių bendruomenė“, Tyrulių seniūnija, Generolo Povilo Plechavičiaus fondas.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos