2019 metų mėgstamiausios vaikų knygos

Radviliškio bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus skaitytojai rinko 2019 metais labiausiai patikusias perskaitytas knygas. Pateiktos skaitytojams anketos duomenys parodė, kurioms perskaitytoms knygoms jie teikė pirmenybę. Anketą užpildė 20 įvairaus amžiaus skaitytojų  grupių.

Jaunesniųjų skaitytojų grupėje knygų penketukas rikiuojasi taip:

1. Prietrankos dienoraštis./  R. R. Russell.
  2. Nevykėlio dienoraštis. / J. Kinney.
  3. Haris Poteris /  J. K. Rowling.
  4. Mažasis princas / A. de Sent-Egziuperi.
  5. Išgelbėtas šuniukas / H. Webb.

Vyresniųjų skaitytojų grupėje:

1. Tarp pilkų debesų / R. Sepetys.
  2. Baltos durys / V. Račickas.
  3. Atjunk / R. Una.
  4. Kur vasara amžina / Vilė Vėl.
  5. Ar sakiau, kad tave myliu / E. Maskame

Pateiktoje anketoje vaikų klausėme, ar patinka skaityti, kaip jie išsirenka knygas, kas juos skatina skaityti. Sulaukėme įvairių atsakymų: vieni skaito, nes nori daugiau sužinoti, kiti – pagal draugų rekomendacijas, dar kiti – kad neturi  ką veikti, kad tai geras užsiėmimas. Knygas renkasi įvairiai – pagal knygos turinį, išvaizdą, pažiūrėję filmą, ieško literatūros kūrinio. O skaityti juos skatina tėvai, mokytojai, bibliotekininkai.

Anketoje išsakyti linkėjimai bibliotekininkams atspindėjo didžiausią pageidavimą – kad bibliotekose būtų naujausių knygų, kad tenykščiai darbuotojai būtų išradingi, patardami, kokias knygas skaityti.

Ačiū už atsakymus, už linkėjimus, už esančią ir būsimą mūsų bendrystę!

Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus informacija